Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:811972
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 30.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 11 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
I.  Politiskā reklāma un tās loma sabiedrībā    4
1.1.  Politiskās reklāmas mērķi un būtība    4
1.2.  Psiholoģijas ietekmes tehnoloģijas politiskajā reklāmā    6
1.3.  Vēlēšanu sistēmas atspoguļojums politiskajā reklāmā    7
1.3.1.  Vēlēšanu sistēma Latvijā, tās norises atspoguļojums politiskajā reklāmā    7
1.3.2.  Politisko partiju reklāmas kampaņu līdzekļi    8
1.3.3.  Elektoru vajadzības, to nozīmes politiskajā reklāmā    15
II.  Politiskās reklāmas noteicošie faktori un to ietekme uz vēlēšanu rezultātiem    17
2.1.  Politisko partiju solījumu, kultūras jomā, salīdzinājums 8.Saeimas un 9.Saeimas vēlēšanās    17
2.2.  Vēlēšanu norises politiskās reklāmas nepilnības, to analīze    25
  Secinājumi    29
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    31
Darba fragmentsAizvērt

Jebkurā demokrātiskā valstī, tai skaitā arī Latvijā, viens no būtiskākajiem rādītājiem ir brīvas un taisnīgas vēlēšanas. Savukārt vēlēšanu procesa svarīga sastāvdaļa ir priekšvēlēšanu kampaņa, kas balstās lielākoties uz politiskajām reklāmām. Tikai godīga konkurence, kas spēj pārliecināt par savu ideju un iegūt vēlētāju atbalstu liecina par demokrātiju. Šajā kontekstā tiek rīkotas dažādas politiskās reklāmas kampaņas. Lielākoties šie pasākumi tiek vizīti tā, lai tiktu piesaistīta iespējami plašāka auditorija, kā arī pēc iespējas vairāk dažādi masu saziņas līdzekļi.
Labklājības līmenis Latvijas iedzīvotāju vidū galvenokārt ir atkarīgs no tiem valstsvīriem, kas atrodas valdībā, tas ir tiem, kurus mēs ievēlam ik pēc četriem gadiem, un arī korumpētības līmenis Latvijā lielākoties ir atkarīgs no tiem cilvēkiem, kas vada mūsu valsti. Augsts ir ēnu ekonomikas īpatsvars, aptuveni 18% ekonomisti pieļauj, ka tas ir pat divas reizes lielāks. Par būtiskākajiem iemesliem augstajam ēnu ekonomikas līmenim Latvijā tiek uzskatītas augstās nodokļu likmes, kontrabanda un aplokšņu algas. Vēlētāji, pretēji valstsvīriem, apšauba valdības cīņu ar ēnu ekonomiku. Viens no lielākajiem ēnu ekonomikas veicināšanas faktoriem – cilvēkos nav uzticības savai valstij. pie mums ir politiskā nestabilitāte. Valdības bieži mainās. Tas drīzāk liek domāt nevis par ekonomikas attīstību, bet gan par dažādo politiķu ambīcijām., jo katra jaunā valdība nes pārmaiņas, nevis turpina iesāktos darbus. Cilvēki redz, ka valsts nestrādā viņu interesēs un tāpēc arī necenšas strādāt valsts labā, katrs vairāk rūpējas tikai par sevi. Ja cilvēkos rastos ticība, ka nākamās valdības rūpēsies par viņu interesēm, iespējams, ka viņi vairāk uzticētos tai un respektētu un pildītu tās likumus.
Tāpēc gribētos, lai vēlētājam būtu svarīgi, kādu motīvu vadīti cilvēki veidos valdību. Aktuāls ir arī jautājums - vai ar politiskās reklāmas palīdzību netiek nopirkts vēlētājs, vai tos, kas būs valdības priekšgalā vienmēr noteiks nauda un iespaidīga reklāma, jo valstī, kurā ir augsts politiskās korupcija līmenis un liels ēnu ekonomikas īpatsvars, politisko partiju finansēšana ir viena no korupcijas riska zonām. Sabiedrība izglītojoties pamatoti jautā – kādi ir politisko finanšu kontroles mehānismu, un kā mazināt politiskās reklāmas un naudas saistību.…

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties