Laikā, kad 9. Saeimas vēlēšanas ir jau aiz muguras, jaunievēlētie deputāti ir jau uzsākuši savu darbu. Daudzi no viņiem ir jau aizmirsuši savus solījumus priekšvēlēšanu reklāmās. Viņu mērķis, veidojot šīs reklāmas kampaņas, bija – iegūt lielāku vēlētāju uzmanību un ar solījumiem un saukļiem mudināt balsot tieši par viņiem.
Tādēļ mēģināju izpētīt politiskās reklāmas ietekmi uz 9. Saeimas vēlēšanu rezultātiem. Darba gaitā noskaidroju politiskās reklāmas mērķi un būtību, priekšvēlēšanu kampaņu regulējumus Latvijā, partiju reklāmas izdevumu kontroles un ierobežošanas mehānismus. Darbā mēģināju salīdzināt partiju reklāmas izdevumu lielumu ar to panākumiem vai neveiksmēm 9.Saeimas vēlēšanās. Centos izprast un izdarīt secinājumus par faktoriem, kuri ietekmē politiskas reklāmas efektivitāti.
Darba mērķis ir :
Izpētīt un noskaidrot, vai vairāk reklamētās politiskās partijas gūst proporcionāli tikpat lielus panākumus vēlēšanās.
Darba uzdevumi :
Izpētīt politiskās reklāmas ietekmi.
Noskaidrot vēlētāju attieksmi pret politisko reklāmu.
Analizēt visvairāk reklamēto partiju vēlēšanu izdevumu statistiku.
Darba pētnieciskās metodes:
Analītiskā pētniecības metode
Hipotēze :
Partiju panākumi 9. Saeimas vēlēšanās ne vienmēr ir proporcionāli partiju ieguldītajai naudai politiskajās priekšvēlēšanu reklāmās.
Analizējot jautājumu par politisko reklāmu vispirms jānoskaidro termina „reklāma” saturs. Atbilstoši svešvārdu un sinonīmu vārdnīcās dotajiem skaidrojumiem, reklāma ir ar uzņēmējdarbību vai profesionālo darbību saistīts jebkuras formas vai jebkura veida paziņojums vai pasākums, kura nolūks ir veicināt preču vai pakalpojumu (arī nekustamā īpašuma, tiesību un saistību) popularitāti vai pieprasījumu pēc tiem.
Kā ikviena darbība, kas tiek veikta, lai kaut ko panāktu, arī reklāmas veidošana sākas ar mērķa izvirzīšanu.
Reklāmas mērķis satur atbildes uz diviem būtiskiem jautājumiem:
1)Ko vēlamies panākt ar reklāmas palīdzību?
2)Kas ir reklāmas mērķa auditorija?…