Ievads
Politiskās līdzdalības īstenošanās ir demokrātiska režīma indikators. Tās formas, izpratne un ietekme uz valstiskajiem procesiem ir būtiski gan katram indivīdam atsevišķi, gan sabiedrībai kopumā. Tomēr tā nekādā gadījumā nav viennozīmīgs, drīzāk tieši pretēji – komplicēts process, kā dalībniekiem vienmēr ir brīva izvēle attiecībā uz savas iesaistītības intenci.
Viens no būtiskākajiem aspektiem sabiedrības līdzdalības nodrošināšanā ir izpratne par to, ko ietver šie procesi, izpratne gan par jēdzieniem, gan par indivīda lomu politiskajā līdzdalībā – par iespējām, pienākumiem un mērķiem, ko iespējams un ko nepieciešami īstenot. Svarīgi saprast kopsakaru starp dažādu politisko veidojumu īstenojamajiem uzdevumiem, politiskās līdzdalības nozīmīgumu valsts aparātu kontrolēšanas procesā un politisko līdzdalību kā pilsoniskās sabiedrības stipruma kritēriju.
Pilsoniskās sabiedrības un politiskās līdzdalības jautājumi ir aktuāli jebkurā valstī, kā politiskais režīms ir demokrātija. Tāpat, kā pieredzes kopums stipras pilsoniskās sabiedrības pastāvēšanas gadījumā, šie jautājumi būs aktuāli vispār – piemēram, teorētisku modeļu veidošanai, salīdzināšanai, diskusijām, īpaši to valstu pārstāvjiem, kuri meklē iespējas, kā ieviest pozitīvas izmaiņas ne[pilnvērtīgi īstenotā politiskajā līdzdalībā.
Tēmas sašaurināšanas nolūkā, atbilstoši referātam paredzētajam apjomam, referātā autore izvēlas aplūkot pilsoniskās sabiedrības un politiskās līdzdalības jēdzienus, to ietekmi uz valsti un valsts institūciju darbību.
…