Nobeigums
Rakstot referātu autors iepazinās ar dažādām politiskajām kultūrām. Sākotnēji referāta tēma likās vienkārša un ikdienišķa, bet iedziļinoties tajā, sapratu, ka politiskā kultūra ir sarežģīts process, kurš atšķiras katrā tautā.
Jēdziens politiskā kultūra nav definējams tik vienkārši kā Vjeta teorēma vai iekšējais „es” literatūrā. Autors politisko kultūru uzskata par smalku procesu, kurš nav vienkārši izprotams.
Runājot par Latviju un meklējot informāciju referātam, bieži nācās saskarties ar jēdzienu „zema” politiskā kultūra Latvijā. Lasot informāciju interneta portālos un laikrakstos, tiešām, brīžiem rodas sajūta, ka ar mūsu politisko kultūru tiešām ir problēmas, bet dziļāk to izpētot, autors nāca pie atzinuma, ka tā ir mūsu pagātne, kas mūs ievedusi tādā kā politiskās kultūras nekompetencē. Cerams, ka ar jauno saeimu, kura ir stingri apmņēmusies šo situāciju mainīt, politiskā kultūra Latvijā atlabs un mainīsies.
Salīdzinot ar lielajām pasaules valstīm un Rietumu zemēm, mēs esam mazi un neredzami un šobrīd no mūsu politiskās kultūras vēl nav ko mācīties, tieši otrādi-mums ir jāmācās, bet es uzskatu, ka ar laiku viss būs iespējams mūsu valsts šajos 20 brīvības gados jau ir tikusi tik tālu cik nu mēs ar mūsu ierobežotajām spējām varam būt.
Tieši tāpēc autors uz latviešu nākotnes politisko kultūru skatās ar optimisma pilnu skatienu.
…