Par šo tematu izvēlējos rakstīt tādēļ, ka tas likās visinteresantākais. Ļoti bieži esmu vēlējusies uzzināt, pēc kādiem motīviem vadās politiķi un amatpersonas, ja vispār vadās, un pēc kādiem būtu jāvadās.
Bieži ikdienā dzirdam šos vārdus – ētika un morāle. Bet visbiežāk mēs to attiecinām uz mūsu ikdienas dzīvi, bet pavisam retāk raugāmies uz politiku pēc šiem diviem mazajiem, bet katram mums tik ļoti svarīgajiem vārdiem.
Šajā darbā došu nelielu ieskatu, kas tad vispār ir ētika un kādēļ tā mums ir svarīga. Došu ieskatu, kāda tad īsti ir saistība politikai un morālei, par to, kā politika un morāle kļūst par regulēšanas veidiem. Došu ieskatu mērķu un līdzekļu attieksmēm politikā, Pastāstīšu par morāli un ētiku totalitārismā un demokrātiskajā režīmā. Pastāstīšu par ētikas un politikas darbības patoloģiju, par ētiku valsts amatpersonu darbībā un nobeigumā piedāvāšu dažus padomus, kā rīkoties ētiski.
„Ētika izstrādā cilvēka rīcības modeli un formulē pareizas uzvedības orientierus. Galvenais ētikas uzdevums ir sniegt atbildes uz jautājumu: „Kā man jārīkojas?”
Ētika kā akadēmiskā disciplīna iztirzā un formulē pareizās uzvedības orientierus - vērtības un principus. Rīcības atbilstība ētikas vērtībām nodrošina, ka tā ir laba gan pašam indivīdam, gan apkārtējiem cilvēkiem un plašāk - visai sabiedrībai.…