Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:755070
 
Vērtējums:
Publicēts: 13.02.2018.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 17 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    5
1.  Gruzijas ārpolitiskie mērķi pēc PSRS sabrukšanas    5
2.  Nato un Gruzijas attiecību evolūcija    6
3.  Dienvidosetijas politiskais statuss    10
4.  Abhāzijas politiskais statuss    12
5.  „Rožu revolūcijas” priekšvakarā    14
6.  Mihaila Saakašvili ārpolitiskās tendences    15
  Secinājumi    17
  Izmantotie avoti    18
Darba fragmentsAizvērt

Abhāzijas politiskais statuss
Pēc Krievijas impērijas sabrukuma Abhāzija iestājās Dienvidaustrumu Savienībā un jau 1917. gadā republikā tika ievēlēts pirmais parlaments – Abhāzijas Tautas Padome, kas pieņema Abhāzijas konstitūciju un tautas deklarāciju. 1918. gada 11.maijā tika proklamēta Ziemeļkaukāza republika, kuras sastāvā tika iekļauta arī Abhāzija. Gruzijas varas pārstāvji bija neapmierināti ar šādu situāciju Kaukāza reģionā un Gruzijas militārie spēki ar Vācijas militāro atbalstu okupēja Abhāzijas teritoriju. Iedzīvotāji protestēja pret Gruzijas rīcībām un tas atviegloja boļševiku nākšanu pie varas un padomju varas nodibināšanu visā Gruzijas teritorijā 1921. gadā, jo abhāzieši uzskatīja jauno padomju režīmu kā glābšanu no Gruzijas okupācijas un iespējāmām represijām.
Boļševiki piedāvāja Abhāzijai politiskās izvēles brīvību un abhāzieši pasludināja sevi par neatkarīgu Abhāzijas PSR. Šis politiskās situācijas unikalitāte bija tāda, ka Abhāzija veselu gadu bija teorētiski neatkarīga gan no Gruzijas, gan no Padomju Savienības. Taču pēc gada Abhāzija bija spiesta parakstīt līgumu ar Gruziju un rezultātā abām republikām tika piešķirtas vienādas tiesības, bet 1931. gadā ar Staļina pavēli Abhāzija tika pārdēvēta par autonomo republiku un iekļauta Gruzijas PSR.
Abhāzijas iedzīvotāji bieži rīkoja demonstrācijas, šādā veidā paudot savu neapmierinātību ar Gruzijas autonomās republikas statusu. Sākot ar 1989. gadu, kad PSRS iekšienē sākās nekārtības un Gruzijā arvien biežāk sāka runāt par izstāšanos no Padomju Savienības, Tbilisi sāka pieņemt lēmumus neņēmot verā Abhāzijas autonomās republikas intereses. Rezultātā 1990. gada 25. augustā Abhāzijas Augstākā Padome pieņēma deklarāciju par valsts suverenitāti.
1992. gadā Gruzija, kas tikko kļuva par ANO dalībvalsti, aizsāka karu ar Abhāziju, okupējot daļu no tās teritorijas. Tikai 1913. gada septembrī Abhāzijas teritorija bija atbrīvota no Gruzijas karaspēka un sākās pārrunas starp Gruzijas un Abhāzijas līderiem ar ANO, Krievijas un EDSO (Eiropas drošības un sadarbības organizācija) starptniecību.

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties