Kad cilvēkiem ir nepieciešama palīdzība, viena no iestādēm, kur to palīdzību var saņemt ir Valsts policija. Katram policijas darbiniekam ir jābūt pietiekoši kompetentām, lai palīdzētu personai, kam ir nepieciešama palīdzība jebkurā situācijā vai ar padomu vai ar noteiktu darbību. Kārtības policijas dienesta inspektors, (turpmāk tekstā KPD inspektors), ir policijas darbinieks, uz kura pleciem ir uzlikts par pienākumu palīdzēt cilvēkiem, realizējot savas pilnvaras. Tāpēc darba autors arī uzskata izvelēto tematu par aktuālo mūsdienās, laikā, kad ir uzsākts celš uz Eiropas Savienību, kur katram cilvēkam ir garantēta cilvēktiesību aizsardzība.
Ja mēs apskatīsim Valsts policijas darbinieka profesionālās un uzvedības kodeksa 1. un 7.punktu, tad tur ir teikts, ka policijas darbinieks, pildot savus pienākumus, nodrošina katra indivīda cilvēktiesību ievērošanu, neskatoties uz viņa tautību, rasi, dzimumu, valodu, reliģiju, vecumu, izglītību un sociālo stāvokli, kā arī policijas darbinieks ārpus darba vietas un laika, sniedz palīdzību pēc paša iniciatīvas personām, kas ir apdraudētas, nonākušas bezpalīdzības stāvoklī, kā arī veic pasākumus konstatēto likumpārkāpumu novēršanai.Savā studiju darbā vēlos aplūkot KPD inspektora pilnvaras, atbildību un darba vērtēšanas kritērijus. Izanalizēt Kārtības policijas dienesta inspektora darbu, kādus uzdevumus un pienākumus pilda KPD inspektors, kādas tiesības ir KPD inspektoram savu dienesta pienākumu pildīšanas laikā. Kā arī KPD inspektoru darba specifiku un atšķirību no citām policijas struktūrvienībām. Izskatīt iespējamās problēmas, ar kurām jāsaskaras savā darbā KPD inspektora dienestam Rīgas pilsētas GPP 24. nodaļā.
Izpētot KPD inspektora pilnvaras, atbildību un darba vērtēšanas kritērijus, būtu iespējams noskaidrot, ar kādam problēmām saskārās KPD inspektori savā darbā, realizējot savas pilnvaras; kādā veidā KPD inspektors tiek saukts pie atbildības par dienesta reglamenta pārkāpšanu un likumu pārkāpšanu; kā arī, kā tiek vērtēts KPD inspektoru darbs, kā notiek izpildīta darba analīze.
Noziedzības līmeņa pastāvīgais pieaugums šo problēmu padara aktuālu. Mans galvenais mērķis ir izanalizēt vai KPD inspektori visā pilnībā pilda savas pilnvaras, cīnoties ar noziedzību un veicot profilaktisko darbu, cik bieži KPD inspektori tiek saukti pie atbildības par savu pilnvaru pārsniegšanu, galvenie iemesli un izanalizēt KPD inspektoru darba vērtēšanas kritērijus un to izstrādes problēmas.
Lai izpētītu izvelēto tematu ir noderīgi savienot gan teorētisko, gan praktisko bāzi, lai katru KPD inspektora likumā reglamentēto pienākumu, uzdevumu un tiesības varētu salīdzināt ar reāli pildīto.…