1. Policijas darbinieku profesionālās ētikas pamatprincipi:
Objektivitāte - (policijas darbinieks pieņem lēmumus atbilstoši normatīvo aktu prasībām un ievērojot visu personu vienlīdzību. Pildot dienesta pienākumus nerīkojas kādas personas interesēs. Izskatot jautājumus un pieņemot lēmumus, pamatojas uz iegūtajiem faktiem un pierādījumiem. Pildot dienesta pienākumu ir neitrals pret visām iesaistītajam pusēm un nepakļaujas jeb kādai ietekmei.)
Profesionalitāte, (Pildot dienesta pienākumus rīkojas profesionāli, izmantojot savas zināšanas un prasmes, nepieļauj nolaidību. Sadarbojas ar citiem kolēģiem sniedzot nepieciešamo palīdzību uzdevumu veikšanai. Pastāvīgi apgūst papildus profesionālās zināšanas, izrāda pašiniciatīvu. Vienmēr rīkojas sava amata pilnvaru un kompetences ietvaros.)
Godprātība, (Neizmanto savu amatu personīgu labumu gūšanai, vai lai ietekmētu citas valsts un pašvaldības iestādes vai personas, risinot savus personīgos jautājumus. Nepieļauj tādu izturēšanos un uzvedību, kas var radīt aizdomas par negodprātīgu rīcību vai ietekmējamu stāvokli.)
Konfidencialitāte, (Neizpauž informāciju, kas viņam kļuvusi zināma pildot dienesta pienākumus. Savas kompetences ietvaros paužot informāciju vai viedokli saistībā ar Valsts policijas darbu, ir konkrēts un lietišķs, apzinoties, ka veido sabiedrības viedokli par policijas tēlu sabiedrībā.
Atbildība, (Pildot dienesta pienākumu ir atbildīgs par pieņemtajiem lēmumiem un rīcību. Ja Valsts policijas amatpersona saņem prettiesisku pavēli vai rīkojumu, par to ziņo augstākai amatpersonai. Sniedz patiesu informāciju, neidzdomājot faktus. Policijas darbinieks ir paškritisks, atzīst un labo pieļautās kļūdas un atvainojas par neētisku rīcību.
6. Policijas darbinieks, pildot savus pienākumus, ievēro likumu un citu normatīvo aktu prasības, rīkojas objektīvi un taisnīgi, ar savu izturēšanos un rīcību veicinot sabiedrības uzticēšanos policijai.
7. Policijas darbinieks, pildot savus pienākumus, nodrošina katras personas cilvēktiesību ievērošanu, neskatoties uz viņa tautību, rasi, dzimumu, valodu, reliģiju, politisko vai kādu citu pārliecību, vecumu, izglītību, sociālo stāvokli.