Automobiļa bremžu sistēmai ir pneimatiskais pievads. Tāda bremžu sistēma sastāv no riteņu bremzes mehānismiem un pneimatiskā pievada.
Čuguna bremžu lokus savelk atspere; loku augšējie gali atspiežas pret loku izvēršanas izcilni, bet apakšējie gali – pret ekscentriskiem pirkstiem.
Katram lokam uzkniedē divas bremzes uzlikas. Loku šķērsnobīdi novērš īpašs, uz ekscentriskiem pirkstiem nostiprināts metāla uzliknis un savilcējatsperes skavas. Loku izvēršanas izcilni izgatavo kopā ar vārpstu. Uz vārpstas ārējā gala rievām nostiprina sviru, kuras iekšpusē atrodas gliemežrats un gliemezis. Kāts savieno sviru ar diafragmu, kas iespiesta starp bremžu kameras korpusu un vāku.
Automobiļos ar bremžu pneimatisko pievadu uzstāda kompresoru un gaisa balonus. Balons pastāvīgi atrodas saspiestā gaisa rezerves. Automobilī ir uzstādīts divcilindru virzuļkompresors. Kompresoru nostiprina uz cilindru galvas, un to piedzen ar ķīļsiksnas starpniecību no motora dzēšanas dzesēšanas sistēmas ventilatora skriemeļa.
Kompresors sastāv no karteras, bloka, galvas, virzuļiem ar virzuļu gredzeniem, klaņiem, kloķvārpstas, diviem spiedvārstiem un diviem ieplūdes vārstiem ar attiecīgajām atsperēm, divplecu sviras, diviem plunžeriem, diviem kātiem un piedziņas skriemeļa.
Kompresora virzulim pārvietojoties uz leju, spiedvārsta aizveras un cilindrā rodas retinājums, kura iedarbībā atveras ieplūdes vārsts un cilindrā ieplūst karburators gaisa filtrā attīrītais gaiss. Virzulim pārvietojoties uz augšu, ieplūdes vārsts aizveras un gaiss cilindrā tiek saspiests. Saspiestais gaiss atver spiedvārstu un ieplūst kompresora cilindru galvas kamerā. …