Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:582593
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 31.10.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ploteris ir ierīce, kas paredzēta datu izvadei no datora grafisku attēlu veidā. Parasti lieto planšetes vai veltņa tipa ploterus. Datiem jābūt vektorgrafikas formā. Ploterus parasti izmanto datorizētas projektēšanas sistēmās un prezentēšanas grafikas sagatavošanai. Iegādājoties ploteru ir jāraugās kādām mērķiem tas kalpos un kādiem resursiem tas ir nepieciešams un ar kādu papīru uz tā strādās.
Ploteru klasificē pēc trijiem veidiem veidi – 1. pēc attēla veidošanas principa, 2. konstrukcijas un 3. pēc rakstā mezgla veidiem.
Ploteris ir printerim līdzīga izvadierīce, kura ļauj izdrukāt lielformāta, piemēram, A3, A2, A1, A0 vai lielākus attēlus.
Parasti lieto planšetes vai veltņa tipa ploterus. Datiem jābūt vektorgrafikas formā. Attēls tiek veidots no līniju fragmentiem, zīmējot tos uz papīra vai nu ar tinti, vai ar elektrostatisku lādiņu un tonera palīdzību.

Ploteri jeb zīmētāji
Ierīci CAD (Computer Aided Design) zīmējumu pārnešanai uz papīra sauc par zīmētāju (plotter), un šo drukas iekārtu attīstība ir noritējusi ciešā saistībā ar datoru un CAD sistēmu attīstību.
Pašos pirmsākumos zīmētājs bija kaut kas līdzīgs “mehāniskajai rokai”, kas satver flomāsteru, spalvu, zīmuli, taču mūsdienās ar zīmētāju jeb ploteri saprot tintes vai LED tehnoloģijas liela formāta izdrukām paredzētu printeri. CAD sistēmā pastāv trīs galvenie izdrukājamo dokumentu veidi – rasējumi, telpiska modeļa foto reālistisks attēls ar konkrētām krāsām un ēnojumu (rendering), rasējumu pavadoša teksta dokumentācija. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties