Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:713647
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.04.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Platons (427 - 347 g.p.m.ē.) ir izcils sengrieķu filozofs. Sarakstījis tādus filozofu aprindās populārus darbus, kā „Valsts”, „Likumi”, Tīmajs”, „Dzīres” u.c.
Platons bija Sokrata skolnieks. Viņš no 20 gadu vecuma sekoja Sokratam un pierakstīja Sokrata dialogus, jo Sokrats neko pats nepierakstīja. Tātad filozofu kopiena var pateikties Platonam, ka viņa pūļu rezultātā mūsdienu cilvēks uzzina seno cilvēku viedokļus un skatījumu uz dzīvi.
Platona māceklis bija vēl viens slavens sengrieķu filozofs Aristotelis. Platons pasniedza arī dažas lekcijas augstskolā.
Platona darbu „Dzīres” izraudzījos, jo autora vārds bija pazīstams. Neko vairāk iepriekš nebiju dzirdējis par darbu „Dzīres”.

„Dzīres”

Dialogs noris starp Apollodoru un cik noprotams Glaukonu, jo dialogā parādās sekojošs teksts: „Bet kā gan tas varētu būt, Glaukon? ....” saka Apollodors. Galvenā dialoga tēma ir dzīres, kurās piedalījies ir Sokrāts. Glaukons grib zināt, ko Sokrats, Aristodēms, Faidrs, Agatons, Eriksimahs, Pausanijs , Aristofans, Alkibiāds u.c. Apollodors pats nav piedalījies dzīrēs, kuras tika rīkotas par godu Agatona pirmajai uzvarai, tomēr informāciju viņš ir ieguvis no Aristodēma.
Dzīres līdz ar Sokrata ierašanos nomainīja, ja tā var teikt, savu statusu un kļuva par sava veida diskusiju. Diskusija noris pazeminātos toņos un diskusijas gaitā nav saspīlējumi. Par ko tad notiek šī diskusija? Atbilde nav tālu jāmeklē – par Erotu.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties