Cilvēka veselība ir augstākā vērtība mūsdienu sabiedrībā. Par to ir jārūpējas profilakses ceļā un vajadzības gadījumā tā ir jāārstē.
Par cilvēka veselību liecina ārējais izskats, garastāvoklis, darba spējas, kā arī simetriska stāja un harmoniska gaita. Viens no nepareizas stāja un gaitas veidošanās iemesliem ir nepareiza pēdas forma.
Manuprāt, pēdai jāpievērš īpaša uzmanība, jo tā ir visvairāk noslogotā balsta un kustību sistēmas daļa, ikdienas steigā mēs nemaz neaizdomājamies, kā mēs ejam un stāvam, un kas galu galā ir mūsu balsta pamatā. Tieši pēda izpilda amortizācijas un atspēriena funkcijas, kā arī lieliski palīdz mums pārvietoties. Taču šo nelielo anatomisko veidojumu var viegli pārslogot vai pat deformēt.
Ir zināmi daudz un dažādi pēdas deformācijas veidi. Visbiežāk sastopamā pēdas deformācija ir plakanā pēda- tā ir iegūta vai iedzimta pēdas deformācija ar raksturīgu pēdas velves pazemināšanos.
Ļoti liela nozīme ir pēdas profilaksei, taču, ja nu pēda ir deformējusies ir svarīgi zināt, kur griezties un kā to ārstēt. Uzskatu, ka šī tēma ir aktuāla visās vecuma grupās, turklāt visā sabiedrībā un it īpaši rehabilitācijas speciālistiem, jo kā zinām, plakanā pēda var būt pamatā daudz nopietnākām balstu un kustību sistēmas slimībām. Atšķirīga vecuma, traumatisma un slodzes īpatnības atstāj atšķirīgas sekas uz pēdas deformācijas specifiku.
Domāju, ka mans darbs var kalpot, kā apliecinājums pareizas balsta sistēmas veidošanas un pienācīgas pēdu deformācijas ārstēšanas nozīmīgumam dažādās vecuma grupās.
Mērķis: izpētīt plakanās pēdas iemeslus, profilaksi un ārstēšanu, kā arī izplatību dažādās vecumu grupās.
Metode: literatūras analīze, anketēšana.
Darba uzdevumi:
• Iegūt pilnvērtīgu informāciju par plakanās pēdas cēloņiem un ārstēšanas metodēm
• gūt ieskatu par plakanās pēdas izplatību sabiedrībā un to dažādību atšķirīgās vecuma grupās.…