Ar matemātiku nākas sastapties ikkatram cilvēkam. Matemātika ir neatņemama un līdz ar to būtiska dzīves sastāvdaļa. Ar matemātiku var saskarties visneiedomājamākajos brīžos un vietās.
Dažiem no mums matemātika šķiet nevajadzīga, bet daudziem šī interesantā, bet ilgi pētāmā nozare šķiet pašsaprotama kā cilvēks elpo, un daži šo nozari pat izvēlas kā dzīves aicinājumu un ir iegājuši ar saviem atklājumiem pasaules vēsturē, kuri noder visai cilvēcei.
Šajā referātā es pastāstīšu par Pitagoru, par viņu teorēmu, pierādīšu to un, protams, arī par matemātiku kā tādu, kā pa šiem daudzajiem gadsimtiem tā radusies un kā tā ietekmējusi cilvēci.
Es šo tēmu izvēlējos, jo uzskatu, ka Pitagora teorēma ir interesantāka par otru tēmu un es vairāk gribētu uzzināt par Pitagoru un viņa teorēmu, jo domāju kā viens cilvēks var atklāt veselu teorēmu un tai pat laikā vēl tik svarīgu cilvēcei. Un arī tāpēc, ka esmu maz lasījusi par matemātikas nozarēm un par tās definīcijām, un man bija interesanti meklēt informāciju un uzzināt kaut ko jaunu.
Ir zināmas vairākas matemātikas definīcijas. Par savā laikā pilnīgāko uzskatāma 1878. gadā izteiktā, proti, ka ”tīrās matemātikas objekts ir īstenās pasaules telpiskās formas un reālās pasaules kvantitatīvās attiecības, tātad ļoti reāls materiāls”.
Vispirms būtu minama matemātiskā loģika un programmēšanas disciplīnas. Tāpēc tagad bieži sastopams minētās definīcijas precizējums, ka matemātika ir zinātne par reālās pasaules telpiskām formām, kvantitatīvām attiecībām un loģiskām konstrukcijām.
Cilvēces attīstība nav iedomājama bez skaitļa jēdziena un matemātisko darbību izveidošanās.…