Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:317059
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.06.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pēc dažu arheologu atzinuma, lībieši Kurzemes ziemeļu piekrasti sākuši apdzīvot 14. gs., pārceļojot uz turieni no Kurzemes iekšējiem rajoniem, bet daļēji, iespējams, arī no Rīgas jūras līča austrumu piekrastes. 14. gs. rakstītie avoti kuršu un Kurzemes lībiešu zemes nešķiro. Šajā laikā lībiešu asimilācijas process Kurzemē, pēc arheologu atzinuma, pamatā bija noslēdzies.
13. gs. beigās un 14. gs. sākumā Kurzemes ziemeļu piekrastē apmetņu un aramzemes izvietojumu izšķirīgi noteica ģeogrāfiskā vide: mežiem un purviem bagātajā apvidū ar mazauglīgu, smilšainu augsni nav iespējama ne lielu, kompaktu lauksaimnieciska rakstura ciemu, ne kaut cik nozīmīgu kopēju aramzemes masīvu izveidošanās. Droši vien lībiešu parceļošana uz jaunajm dzīves vietām ir notikusi nevis masveidā, bet gan pakāpeniski, un etniskajam faktoram apmetņu veidošanās procesā te nevarēja būt noteicoša loma. Galvenā bija ekoloģiskā vide, kas noteica lībiešu ekonomiski saimnieciskās iespējas. Darba rezultātā apmetņu apkartējā ainava tika piemērota tas apdzīvotāju prasībām. Dzīves apstākļi piekrastē noteica arī lībiešu saimniecības raksturu - pievēršanos jūras zvejai. Taču kopumā zvejniecībai Baltijā laikā no 10. līdz 13. gs. bija tikai sezonas raksturs. Ne jūras, ne upju zveja vel nebija kļuvusi par iedzīvotāju galveno iztikas avotu. Iespejams, ka tāpēc gar jūras piekrasti ģeogrāfiski visizdevīgākajās vietās 13. gs. veidojās izkliedētas apmetnes. Mežainajā un purvainajā apvidū izmantojamās zemes platības bija ļoti maz…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1193386
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties