SECINĀJUMI
1. Vadoties no izpētes rezultātiem autori izdara secinājumu, ka pirmo darba dienu periodā skaidri noteiktas jaunā darbinieka tiesības un pienākumi veicina uzticību uzņēmumam (iestādei), liek pamatus darbinieka lojālai attieksmei pret jauniegūto darba vietu. Administratīvajos jautājumos organizācijas vadītājs lielā mērā paļaujas uz personāla speciālistu profesionalitāti.
2. Organizācijas vadītājs lielāko daļu personāla speciālists funkcijas deleģē struktūrvienību vadītājiem, tā atstājot personāla speciālistiem tikai administratīvas un lietvedības funkcijas.
3. Veicot sarunas ar personāla speciālistiem un organizācijas vadību atklājas, ka netiek uzskatīts par prioritāru speciālas izglītības iegūšana personāla speciālistiem. Valda nostāja, ka personāla speciālists var būt jebkurš, kam ir kaut cik vēlme un patika strādāt ar cilvēkiem.
4. Arī pirmās darba dienas organizācija saistās ar finansiālu līdzekļu ieguldījumiem, tas vairotu lojalitāti un piederības sajutu.
5. Lielāko tiesu personālvadības jautājumus, kā piem., mainīgās atalgojuma daļas, īpaši monetārais atalgojums, darbinieku atestācijas, apmācība un izaugsmes iespējas tiek nodotas cilvēkiem bez speciālas izglītības.
6. Acīm redzams iekšējo reglamentējošo dokumentu trūkums organizācijā, kas noteiktu kartību un procedūras kādā veida tiek ievadīts darbā jaunais darbinieks. Aptaujātie izsaka vēmi pēc tāda dokumenta un norāda, ka tās nepieciešamība ir neapstrīdama.
7. Uzskatām, ka hipotēze ir pierādīta. Vairumā gadījumu organizācijas vadītāja un personāla speciālistu viedokļi nesakrīt. Kā galveno faktoru izvirzot speciālas izglītības trūkumu un vadīšanas stilu.
…