Uzskatu, ka pirms sākt analizēt pirkuma līgumu. Ir jānoskaidro loti būtiska lieta. Proti, kas ir tiesisks darījums. Tiesisks darījums nozīme kādu juridisku faktu. Kura rezultāta rodas, pārgrozās, izbeidzās tiesiskās attiecības. Tiesisku darījumu atzīsts par tādu ja, veikts likumīgā kārtā. Tā būtu pazīme. Bet, uzdevums – atbilsts sabiedrības interesēm uz mērķu sasniegšanu.
Protams, CL ir noteikti elementi, kuru ievērošana rada tiesisko seku nodrošināšanu, aizsardzību. Un nepilnības likumā padara darījumu par spēkā ne esošu, apstrīdamu.
Neko jaunu neizsecināšu, bet pašas normas var būt aizliedzošas un kvalitāti pieprasošas. Piemēram, minēšu CL 1405.pants (aizliedzoša norma) nosaka, ka personām, kurām nepiemīt tiesībspējas vai rīcībspējas nedrīkst taisīt tiesisku darījumu. Un CL 1413.pants – kvalitāte (saistību priekšmets var būt tikai kas ir iespējams).
Tālāk apskatīšu, tiesiska darījuma institūts CL. Atbilstoši minētajiem nosacījumiem Latvijas Civillikuma ceturtās daļas "Saistību tiesības" pirmajā nodaļā "Tiesiski darījumi vispār" ir ietverts tiesiska darījuma institūts. Civillikuma 1403. pantā ir tiesiska darījuma definīcija (tiesisks darījums ir atļautā kārtā izdarīta darbība tiesisku attiecību nodibināšanai, pārgrozīšanai vai izbeigšanai), savukārt 1404. pants uzskaita piecus darījumam nepieciešamos elementus:
1. darījuma dalībnieki (1405.-1411. pants);
2. tiesisku darījumu priekšmets (1412.-1426. pants);
3. gribas izteikums un īstums (1427.-1468. pants);
4. tiesiska darījuma sastāvdaļas (1469.-1472. pants);
5. tiesiska darījuma forma (1473.-1481. pants).…