Darba nosaukums: Pirkstiņrotaļa 2-3 gadus vecu bērnu adaptācijas procesa sekmēšanai pirmsskolas izglītības iestādē
Darba mērķis: teorētiski un empīriski atklāt kā pirkstiņrotaļas sekmē 2 līdz 3 gadus vecu bērnu adaptāciju pirmsskolas izglītības iestādē.
Pētījums sastāv no divām daļām – teorētiskās un empīriskās. Pētījuma teorētiskajā daļā autore pēc pedagogu, psihologu un pētnieku atziņām raksturo adaptācijas procesu, 2 līdz 3 gadus vecu bērnu attīstības raksturlielumus un pirkstiņrotaļu nozīmi adaptācijas procesā. Pētījuma empīriskajā daļā autore analizē atšķirības starp bērnu adaptācijas līmeņiem adaptācijas procesa sākumā un pēc 3 mēnešu ilgas izmēģinājuma darbības, kuras laikā bērni ikdienā izmantoja dažādas pirkstiņrotaļas, pēc 3 rādītājiem. Ceturto rādītāju autore analizē ar vecāku aptaujas anketas palīdzību.
Bērnu adaptācija 3 mēnešu laikā ir uzlabojusies, lai gan ne visi bērni sasnieguši augstākos adaptācijas līmeņa rādītājus. Adaptācija notikusi viegli un vidēji grūti. Pēc autores un vecāku domām bērnu emocionālais stāvoklis 3 mēnešu laikā ir uzlabojies, bērni ir drošāki mijiedarbojoties ar pedagogiem un vienaudžiem, kā arī piedalās strukturētajās aktivitātēs. Vecāki pirkstiņrotaļu izmantošanu adaptācijās procesā uzskata par svarīgu, bet lielākā daļa vecāku pirkstiņrotaļas mājās neizmanto katru dienu. Pētījuma hipotēze, ka pirkstiņrotaļas bērnu adaptāciju ietekmē pozitīvi, ir apstiprināta.
…