Pirms vairākiem gadiem ēģiptiešu avīzēs parādījās daudzi raksti ar mīklainiem sensacionāliem virsrakstiem, piemēram, „Zelta mirdzums faraona kapenēs” vai „Zelta atradnes nepabeigtajā piramīdā!”. Kas tad slēpās aiz šiem efektīvajiem virsrakstiem ?
Visiem ir zināms cik daudz interesantu un dažkārt pat pārsteidzošu zinātnisku atklājumu izdarījuši arheologi senajā Ēģiptes zemē. Tās kapenēs un tempļos atrasts milzum daudz brīnišķīgu mākslas darbu. Bet pats lielākais brīnums, kas pārsteidza visus jau senatnē, bija apbrīnojamie mākslīgie kalni – senās Ēģiptes valdnieku kapenes.
Ceļotāji, kas bijuši Ēģiptē un braukuši pa Nīlas dzeltenajiem ūdeņiem, vienmēr ievērojuši kraso robežu, kur aiz Nīlas ielejas ar tās zaļajiem laukiem un dateļu birzīm sākas Lībijas tuksneša karstie smiltāji.
Vēl tālāk uz rietumiem redzami kalni. Tiem ir ģeometriska forma, un tie stiepjas desmitiem kilometru no kairas pilsētas līdz Fajūmas oāzei.
Tās ir piramīdas.
Tās it kā izaug no tuksneša smiltāja – kolosālas, majestātiskas, nomācot cilvēku ar saviem neparastajiem apmēriem un stingrajām kontūrām. Stāvot piramīdas pakājē, grūti iedomāties, ka šos milzīgos akmens kalnus cēlušas cilvēku rokas.…