Pilsētas mārketings ir viens no jaunākajiem mārketinga virzieniem, to dažādās pasaules pilsētās kopš divdesmitā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem mērķtiecīgi izmanto savas pievilcības veidošanai un stiprināšanai. Dažādi autori atšķirīgi definē, kas tad ir pilsētas mārketings, tomēr definīciju būtība ir līdzīga.
Pilsētas mārketings ir galvenais līdzeklis ilgtspējīgai ekonomiskai, sociālai un politiskai attīstībai pilsētās. Pilsētas mārketings ir svarīgs stratēģiskās plānošanas un pilsētas vadīšanas elements, lai to veiksmīgi realizētu ir nepieciešami augsta līmeņa profesionāļi, kuri ir gatavi darboties pieaugošas globalizācijas, daudzu izaicinājumu un iespēju kontekstā.
Pilsētas mārketingā lieto mārketinga principus un metodes, lai paaugstinātu pilsētas pievilcību un dzīvotspēju tūristiem, biznesa investoriem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem.
Valstis un pilsētas vienmēr ir sacentušās par varu, prestižu un slavu. Lai sevi parādītu un gūtu ietekmi, tika celtas pilis, veidoti parki, pasūtīti mākslas darbi un izdaiļotas pilsētas. Mūsdienās to sauc par tēlu veidošanu. Tagad konkurence ir vairāk ekonomiska, nevis militāras dabas, bet mērķi- lielākas iekšējās investīcijas, lielāka tūristu piesaiste un eksporta apjoma pieaugums. Konkurence ir kļuvusi asāka nekā jebkad agrāk. Pirmkārt, tādēļ, ka visā pasaulē ir pieaudzis konkurentu skaits, un otrkārt, augstā tehnoloģijas attīstības līmeņa dēļ.…