Uzņēmējdarbības attīstību valstī ietekmē daudzi faktori – sociālie, starptautiskie, politiskie, ekonomiskie, ģeogrāfiskie, klimatiskie, demogrāfiskie u.c. uzņēmējdarbību būtiski ietekmē arī valsts nodokļu politika. Tas ir ļoti būtisks faktors valdības mērķu sasniegšanai. Nodokļiem ir ļoti svarīga loma valsts budžeta ieņēmumu nodrošināšanā. Jo lielāki ir ieņēmumi, jo veiksmīgāk iespējams risināt dažāda mēroga problēmas, kā izglītības, veselības aprūpes, sociālās, valsts aizsardzības u.c.
Viens no valsts budžeta lielākajiem papildinātājiem ir iedzīvotāju pievienotās vērtības nodoklis, ar ko apliek fizisko personu un juridisko personu patēriņu.
Tā kā mūsu valsts tagad atrodas Eiropas Savienībā, tad Latvijas pienākums ir piemērot valsts nodokļu likumdošanu Eiropas Savienības direktīvām.
Meklējot informāciju kursa darbam, noskaidroju, ka Eiropas Savienībā visvairāk tiek regulēti netiešie nodokļi, t.i. PVN un akcīzes nodoklis, nosakot minimālās nodokļu likmes, vienādus nodokļu piemērošanas nosacījumus, atceļot nodokļu atbrīvojumus, kas izkropļo konkurenci.
Šo tēmu izvēlējos tāpēc, ka vēlējos tuvāk iepazīties ar pievienotās vērtības nodokli Eiropas Savienībā, tā regulējumu un piemērošanas īpatnībām Eiropas Savienības dalībvalstīs. Šī tēma, manuprāt, ir aktuāla, jo ienākumi no pievienotās vērtības nodokļa veido nozīmīgu mūsu valsts un arī Eiropas Savienības budžeta ieņēmumu daļu, kā arī tam ir būtiska nozīme ekonomiskās vides regulēšanā.
Darba uzdevumi:
Apskatīt un raksturot pievienotās vērtības nodokļa būtību,
apskatīt un raksturot pievienotās vērtības nodokli Eiropas Savienības valstīs;
apkopot un analizēt atrasto informāciju, lai nonāktu līdz secinājumiem.
Pētījuma objekts pievienotās vērtības nodokļa piemērošana darījumiem ar nekustamo īpašumu.…