Ievads
Nodokļi pilda noteiktas funkcijas. Jau kopš senatnes nodokļi vispirms tika izmantoti, lai uzturētu valsts aparātu, armiju un citas valstij svarīgas institūcijas. Tādejādi iedzīvotāji tika iesaistīti valsts vajadzību finansēšanā.
Pievienotās vērtības nodoklis ir patēriņa nodoklis, ko piesaista pie preces vai pakalpojuma cenas. To maksā pircējs vai pakalpojuma saņēmējs, t.i., galīgais patērētājs. Studiju darba mērķis ir izpētīt kā darbojas Pievienotās vērtības nodokļa sistēma Latvijas Republikā.
Lai nonāktu pie darba mērķa un konkrētiem secinājumiem, ir izvirzīti sekojoši uzdevumi:
1)Raksturot nodokļu sistēmu Latvijā,
2)Izskaidrot PVN un priekšnodokļa būtību,
3)Noskaidrot laika posmu, par kuru aprēķina PVN, un, raksturot tā veidošanās vēsturi,
5)Sniegt informāciju par to, kad jāreģistrējas kā ar PVN apliekamai personai,
6)Izpētīt iespējamās nodokļu sistēmas izmaiņas Latvijā,
7) Sniegt secinājumus un priekšlikumus.
Studiju darba izvirzītā mērķa sasniegšanā tika risināti augstāk minētie uzdevumi, kam tika izmantoti Latvijas Valsts Republikas Valsts ieņēmumu dienesta informatīvi bukleti, Ministru Kabineta noteikumi, kā arī mācību literatūra.
1. Nodokļu sistēma Latvijā
Nodokļu svarīgākā funkcija ir Valsts budžeta ieņēmumu nodrošināšana. Ar nodokļu starpniecību valsts var stimulēt vai ierobežot noteiktus darbības veidus. Piemēram, samazinot nodokļus, tā var stimulēt ražotājus modernizēt rūpnīcas, ieviest jaunāko tehnoloģiju un celt darba ražīgumu.…