Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:514671
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.04.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
Darba fragmentsAizvērt

Mazie individuālie uzņēmēji - amatnieki, sadzīves pakalpojumu sniedzēji, piemājas saimniecību īpašnieki un citas fiziskās personas, kuru saimnieciskās darbības apgrozījums ir neliels, parasti PVN budžetā nemaksā, viņiem nav obligāti jāreģistrējas par PVN maksātājiem. Tomēr ikvienam uzņēmējam jāzina, kādos gadījumos PVN var neaprēķināt un nemaksāt budžetā, un kad tas ir jādara obligāti. Ar PVN apliekamais objekts ir pievienotā jeb jaunradītā vērtība, kura rodas, veicot saimniecisko darbību. Līdz ar to lielākas nodokļa summas tiek aprēķinātas tajās darbības jomās, kurās tiek radīta lielāka pievienotā jeb jaunradītā vērtība. Tas ir darbietilpīgās, nevis materiālietilpīgās nozares. Piemēram, pakalpojumu sniegšanā rodas daudz augstāka pievienotā vērtība nekā tirdzniecībā, tāpēc šajās nozarēs ir lielāki PVN maksājumi budžetā. PVN ir netiešais nodoklis, jo tas ir ietverts preces vai pakalpojumu cenā. Faktiskais nodokļa maksātājs ir preces vai pakalpojuma galīgais patērētājs, tātad pārsvara iedzīvotāji. Pērkot preces un pakalpojumus, gan fiziskās, gan juridiskās personas maksa PVN pārdevējam vai pakalpojumu sniedzējam. Tomēr ir arī izņēmumi, kad varam iegādāties preci vai pakalpojumu, nemaksājot par to PVN. Tas ir tajos gadījumos, kad tirgotājs vai pakalpojumu sniedzējs nav reģistrēts PVN maksātāju reģistrā un līdz ar to viņam nav tiesību iekasēt PVN. Tātad PVN aprēķina, iekasē no patērētāja un maksa budžetā tikai tās personas, kuras ir reģistrējušās PVN maksātāju reģistrā.
PVN reglamentē likums „Par pievienotās vērtības nodokli” pieņemts 1995.gada 9. martā. MK ir izdevis noteikumus „Likuma „Par pievienotās vērtības nodokli” normu piemērošanas kārtība”, savukārt VID ir izstrādājis metodiskos norādījumus par PVN aprēķināšanu un uzskaiti grāmatvedībā. Piemērojot likumu un normatīvos aktus, ļoti uzmanīgi jāiedziļinās to normās un terminos, jo tieši ar PVN pārkāpumiem saistīti lieli soda naudu uzrēķini. Ar PVN apliekamās personas nemaksā budžetā visu pircējiem un pasūtītājiem izsniegtajos PVN rēķinos aprēķināto un norādīto nodokļa summu, bet samazina to par priekšnodokļa summu. Priekšnodoklis ir tā PVN summa, kas norādīta rēķinos, kurus persona saņem no citiem PVN maksātājiem, pērkot savas darbības nodrošināšanai nepieciešamās preces un pakalpojumus. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1133728
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties