Rakstot šo darbu autora galvenais uzdevums bija pievērst uzmanību problēmai, kas pastāv pievienots vērtības nodokļa piemērošanā Latvijas tūrisma firmu pakalpojumiem. Pierādīt, ka strādājot šajā nozarē ir ļoti grūti noteikt ar nodokli apliekamo darījumu vērtību, aprēķināt nodokli, un meklēt risinājumus šai situācijai.
Darbs ir sadalīt trīs nodaļās – vispārējais nodokļu raksturojums un pievienotās vērtības nodokļa būtība, pievienotās vērtības nodokļa piemērošana tūrisma (ceļojuma) firmu un aģentūru sniegtajiem pakalpojumiem un pievienotās vērtības nodokļa aprēķināšanas īpatnības firmā SIA „Juniversal”.
Darba tēma nozīmīgums ir pamatots, jo tā skar konkrētu uzņēmējdarbības nozari (tūrismu) nevis vienu uzņēmumu atsevišķi, tas nozīmē, ka grūtības pastāv ļoti daudziem uzņēmumiem, kas bez šaubām atstāj zināmu iespaidu uz valsts ekonomiku. Darbs uzrakstīts uz 26.lapām ietverot sevī divus attēlus un vienpadsmit pielikumus.
Galvenie atklājumi rakstot šo darbu noveda pie LR likumdošanas nepilnību analīzes, kuras rezultātā tika gūts daļējs problēmas risinājums. Kā galveno atklājumu, būtu jāmin fakts, ka likumdošanas un praktiskās darbības analīzes rezultātā, netika rasta atbilde uz jautājumu – kā uzrādīt pievienotās vērtības nodokļa 18% likmi nodokļa rēķinos (čekos un faktūrrēķinos) to izrakstīšanas brīdī. Atklājās, ka praktiskā darbībā tas nav iespējams, jo priekšlaicīgi nav zināma ar nodokli apliekamā vērtība, kas nozīmē, ka nav iespējams to uzrādīt nodokļa rēķinos.
Kā secinājumu varētu minēt atziņu, ka šajā uzņēmējdarbības jomā ir nepieciešama nodokļu likumdošanas pilnveidošana. …