Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:385062
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.02.2017.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ūdenstilpēs noris arī ķīmiskie neitralizācijas, hidrolīzes un oksidēšanās procesi. Piemēram, ūdens attīrīšanā no dzels, alumīnija un magnija joniem noteicošais process ir šo metālu hidroksīdu veidošanās, kuri pēc tam nogulsnējas ezera gultnē. Tomēr ūdeņu pašattīrīšanās spēja ir ierobežota, un, ja piesārņojuma daudzums turpina pieaugt, ezerā samazinās skābekļa daudzums, savairojas anaerobās pūšanas baktērijas, uzkrājas metāns, pastiprinās eitrofikācijas procesi un ezers aizaug (Brutāne, Miške, 2003).
Latvijā dominē piesārņojums ar biogēniem elementiem un organiskajām vielām (Kļaviņš, 2009). Bieži vien piesārņojums netiek pietiekami novērtēts, piemēram, vizuāli tiek novērota ezera eitrofikācija, ko neuzskata par piesārņojuma sekām, bet gan par dabisku ezera evolūcijas gaitu, jo visi ezeri reiz aizaug un pārvēršas par purvu. Informācija par piesārņojumu veidiem un iespējamajām sekām ir ļoti daudz, bet, manuprāt, trūkst informācijas, kā šo piesārņojumu novērst. Ir informācija par to, kādus normatīvus vajag izveidot, kādiem likumiem ir jābūt, lai ierobežotu piesārņojuma nokļūšanu apkārtējā vidē, kas, protams, arī ir ļoti svarīgi, bet atkal no otras puses netiek izstrādātas konkrētas rekultivācijas metodes un rīcības plāni gadījumā, ja piesārņojums jau ir nokļuvis ezerā. Manuprāt, ir jāveic vairāk pētījumu un jāattīsta vairākas ezeru rekultivācijas metodes, jo tīra ūdens pieejamība kļūst par arvien lielāku problēmu.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1359503
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties