Secinājumi
1. Dūmeņa atrašanās vieta neveicina izmešu koncentrēšanos teritorijā, jo apbūve nav augstāka par pašu dūmeni, tā ir nehomogēna un netālu atrodas meži. Tiešā tuvumā neatrodas neviens ūdensobjekts, kas veicinātu piesārņojuma izkliedi – aptuveni 5 km no dūmeņa atrodas Daugava, kas nedaudz uzlabo izkliedi, tomēr tā noteikti būtu daudz labāka, ja tas atrastos daudz tuvāk kādam ūdensobjektam. Pēc autora domām, plānojot dūmeņu izbūvi, kādā teritorijā, ir jāpievērš uzmanība novietojumam, tie būtu jāceļ vietās, kur raksturīgāki spēcīgāki vēji un augstāks gaisa mitrums.
2. No dūmeņa izplūda baktu dūmi, kas liecina par dabas gāzes izmantošanu, kurai sadegot rodas ūdens tvaiki, oglekļa oksīds un dioksīds, kā arī slāpekļa oksīdi. Tika noskaidrots, ka gaisa vertikālā kustība ir stipri lejupejoša, līdz ar to piesārņojums uz augšu necelsies, bet tieši pretēji – virzīsies lejup.
3. Meteoroloģiskajiem parametriem ir būtiska ietekme uz piesārņojuma izkliedi, jo tā ir atkarīga no vēja ātruma, spiediena, mitruma, atmosfēras stabilitātes un temperatūras un vienai ar otru mijiedarbojoties gan veicina, gan samazina piesārņojuma izkliedi. Pēc autora domām, tieši vējam ir vistiešākā ietekme piesārņojuma izkliedes veicināšanai – ja novērots stiprs un brāzmains vējš, piesārņojuma izkliede notiks efektīvāk un nenotiks vielu koncentrēšanās kādā teritorijā. Novērojumu brīdī reģistrēts neliels vējš, tāpēc piesārņojuma izkliede bija apgrūdināta.…