Jau vēsturiski Senajā Romā atrodamas ziņas par Civilprocesu un pierādījumiem tajā. Civilprocess un pierādījumu institūts laika gaitā ir attīstījies un pilnveidojies līdz mūsdienām.
Līdz ar to pierādījumi Civilprocesā ir uzskatāmi par vienu no svarīgākajiem institūtiem, jo secinājumus par lietas būtību tiesa nevar izdarīt, nenoskaidrojot, vai ir noticis tiesību aizskārums un iestājušās kādas juridiskas sekas, bet to var izdarīt tikai pamatojoties uz pierādījumiem.
Studiju darba izvēlētais temats ir “Pierādījumi Latvijas Civilprocesā”. Šis temats vienmēr ir bijis aktuāls civilprocesā, gan vēsturiski tiesām izspriežot civillietas, gan mūsdienās un arī turpmāk nākotnē pierādījumiem civilprocesā vienmēr būs būtiska nozīme.
Šo tematu autore izvēlējās, lai iepazītos un izpētītu pierādījumu nozīmi Latvijas Civilprocesā, noskaidrotu to veidus un to novērtēšanu civilprocesā, kā arī izzinātu kādi normatīvie akti reglamentē pierādījumus un ar tiem saistītās darbības un norisi civilprocesā.
Darba mērķis:
Noskaidrot pierādījumu nozīmi Latvijas Civilprocesā, noskaidrot kāda ir pierādījumu attiecināmība un pieļaujamība, kāda ir to nodrošināšana un novērtēšana. Iepazīties un izpētīt pierādījumu veidus jeb pierādīšanas līdzekļus. …