Piena produkti ir ļoti veselīgi un garšīgi, ir ieteicams lietot katru dienu 500-750 ml piena vai skābpiena dzērienus. Piens un piena produkti satur daudz dažādu vērtīgu uzturvielu, īpaši jāpiemin olbaltumvielas un kalcijs. Kalcijs ir nepieciešams, lai nodrošinātu veselīgu kaulu un zobu attīstību.
Ikviens piena patērētājs ir ievērojis, ka piens un tā produkti ir kļuvusi manāmi dārgāki. Piena produktiem ir grūti atrast aizvietotāj preces. Man likās, ja jau piena produkti ir tik dārgi un cilvēki ir gatavi šo cenu maksāt, tad piensaimniecības nozare ir ļoti perspektīva un nākotnē tā attīstīsies. Lielveikalos, skatoties uz piena izvēli, var redzēt netikai Latvijā ražotu pienu, bet arī importētu. Latvijā ražotie piena produkti ir ļoti garšīgi un kvalitatīvi. Ja salīdzina šīs piena cenas Latvijā ražotam pienam ar ,piemēram, Lietuvā ražoto, tad var redzēt, ka Lietuvas piena cena ir zemāka, tomēr Latvijas iekšējā piena un tā produktu tirgū apmēram 80 – 85% aizņem vietējie ražojumi.
Tie iedzīvotāji, kas regulāri ceļo pa Latviju, pa Latvijas laukiem noteikti ir pamanījuši, ka pirms gadiem 5 gandrīz vai katrās ganībās varēja ieraudzīt pa kādai govij, bet tagad ieraudzīt ganībās govis ir kļuvis grūtāk. Iespējams tas pamudināja mani izvēlēties un izpētīt tieši šo tautsaimniecības nozari, jo likās ļoti savādi, ka piena
cenas ir cēlušās, bet govju skaits ir sarucis.
Piensaimniecībā, kas ir viena no lauksaimniecības pamatnozarēm Latvijā. 2004.gadā ražošanas apjomi saglabājušies tuvu iepriekšējā gada līmenim – izslauktas 786.4 tūkst.t piena jeb par 0.1% vairāk nekā 2003.gadā. 2003.gadā saražoti 785.7 tūkst. tonnas piena, kas ir par 3.4% mazāk nekā 2002. gadā. Šajā gadā turpinājās slaucamo govju skaita samazināšanās, īpaši iedzīvotāju saimniecībās, kur samazinājums ir 10%. Valsts saimniecībās un statūtsabiedrībās, saglabājoties iepriekšējam slaucamo govju skaitam, izslauktā piena daudzums palielinājās par 4.3%.
Šobrīd piena izslaukums no govs ir viens no augstākajiem pēdējo gadu laikā – 4251 kg vidēji valstī (zemnieku saimniecībās tas sasniedz 4397 kg no 1 govs gadā).…