Ikviens cilvēks lai iekārtotu savu dzīvi , iet strādāt lai uzturētu savu ģimeni un piepildītu savas vēlēšanās.
Darbs ir viena no vissvarīgākajām cilvēka aktivitātēm, kas viņu nodrošina ar iztikas līdzekļiem, veido pamatu radošai domāšanai, pašrealizācijai un sociāliem kontaktiem. Katrs cilvēks iestājas darba tiesiskajās attiecībās vismaz vienu reizi savā mūžā.
Darba tiesiskās attiecības Latvijas Republikā (LR) regulē 2001. gada 20. jūnijā pieņemtais Darba likums (DL). Likumā tiek noteikti darba tiesību sistēmas galvenie principi, piemēram, darbinieku tiesisko stāvokli pasliktinošu noteikumu spēkā neesamība, darbinieku un darba devēju tiesības apvienoties organizācijās, lai aizstāvētu savas sociālās, ekonomiskās un profesionālās tiesības un intereses. Īpaši likumā tiek akcentēts vienlīdzības tiesību princips, kas aizliedz atšķirīgu attieksmi darba tiesiskajās attiecībās atkarībā no personas rases, ādas krāsas, dzimuma, vecuma, invaliditātes, reliģiskās, politiskās vai citas pārliecības, nacionālās vai sociālās izcelsmes, mantiskā vai ģimenes stāvokļa, vai citiem apstākļiem.
Mana referāta mērķis ir noskaidrot, kā tiek dibinātas darba attiecības, kas ir nepieciešams, lai nodibinātu darba attiecības, un citus noteicošos faktorus, kā tiek pieņemti darbā darbinieki.…