Lauksaimniecība jau vēsturiski ir izveidojusies par vienu no svarīgākajām Latvijas tautsaimniecības nozarēm. Savukārt, viens no svarīgākajiem tautsaimniecības, tai skaitā arī lauksaimniecības, attīstības nosacījumiem ir saražotās produkcijas realizācijas iespējas.
Latvijas valsts lauksaimniecības politikas galvenais mērķis ir izveidot lauksaimniecību par nozari, kas spētu integrēties Eiropas koptirgū un ražotu pasaules tirgus prasībām atbilstošu produkciju, konkurējot ar citu valstu produktiem kvalitātes un ražošanas izmaksu jomā.
Savā darbā apskatīšu piena, piena produktu un graudaugu importa un eksporta dinamiku Latvijā. Autore uzskata, ka izvēlētais temats ir aktuāls, jo valsts eksports un imports ir viena no galvenajām sfērām, kas uztur nacionālo labklājību un dzīves kvalitāti.
Darba mērķis ir iepazīt un parādīt piena, piena produktu un graudaugu importa un eksporta dinamiku Latvijā vairāku gadu griezumā, kādas ir importa/eksporta tendences, kādi ir lielākie sadarbības partneri.
Darba izstrādāšanā izmantotas dažādas metodes: salīdzināšana, informācijas vākšana, apkopošana, analīze.
Par informācijas avotiem darbā, galvenokārt, tika izmantoti – Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas ziņojumi „Latvijas lauksaimniecība un lauki”.