Pēdējo gadu desmitu laikā tūrisma attīstība noritējusi ļoti strauji un dažādos virzienos – ir notikusi tūrisma veidu specializācija un specifisku tūrisma produktu izstrāde. Nesenā pagātnē tūrisma specializācija aprobežojās ar autotūrismu, velotūrismu, kalnu tūrismu vai ūdenstūrismu. Tagad parādījušies daudzi citi atpūtas un ceļojuma veidi: Lauku tūrisms, medību tūrisms, zinātniskais un zaļais tūrisms, ekotūrisms, izziņas tūrisms, atpūtas tūrisms u.c. Nozīmīgākais no tiem ir Lauku tūrisms, ko dažkārt definē arī kā vairāku tūrisma veidu apkopojumu.1
Lauku tūrisma attīstības pamats ir vietējie iedzīvotāji, kuri izmantojot dabas resursus un cilvēku radītās kultūrvēsturiskās vērtības un infrastruktūru, lauku vidē veido un piedāvā ceļotājiem tūrisma produktus.
Katram tūrisma veidam ir savs interesentu loks un atbilstoši interesēm specifisks piedāvātais tūrisma produkts, bet nav pieļaujama tādu tūrisma produktu attīstība, kas rada draudus apkārtējai videi.
Tūrisma industrija ir kļuvusi par mūsdienu dzīves neatņemamu sastāvdaļu un nozīmīgu ekonomiskās attīstības veicinošu faktoru. Pateicoties tūrisma attīstībai, tiek radītas jaunas darba vietas, attīstās jauni pakalpojuma veidi, palielinās uzņēmēju un valsts ienākumi kopumā. Tūrisms veicina dažādu tautu savstarpējo saprašanos un rada saikni starp atsevišķām kultūrām.…