Francija teritoriālā ziņā ir lielākā Rietumeiropas valsts, kas sadalīta 22 reģionos un 96 departamentos. Arī iedzīvotāju skaita ziņā šī valsts ir visai ievērojama – 60 milj. iedzīvotāji, kas ir vairāk nekā 13% no ES-15 valstu iedzīvotājiem. Francija ir visai urbanizēta, tai ir 73 urbanizētie reģioni, kuros iedzīvotāju skaits ir vairāk nekā 100 tūkst. Lielākā pilsēta ir Parīze – valsts galvaspilsēta, kurā dzīvo vairāk nekā 11 milj. iedzīvotāju. [4;2-3]
Šāda izskatās Francija no statistikas viedokļa. Taču līdz mūsdienās Francijas ekonomika nonāca visai savdabīgā veidā. Lai arī tā nekad nav bijusi Padomju Savienības ietekmē, tomēr tajā pēc 2. Pasaules kara attīstījās ideja par ekonomikas centrālu plānošana, kas ietver sevī stingru valdības iejaukšanos ekonomiskajos un finanšu notikumos. Šī vadība nonāca pat tik tālu, ka tika izstrādāti piecgadu plāni, kas noteica saimniecības nozaru attīstības tendences. Šāda plānošana demokrātiskām valstīm, kuras tādas arī veidojās pēc kara Rietumeiropā, nebija īsti piederīga.
Tādēļ šajā referātā tiks apskatīta Francijas ekonomikas attīstība piecgadu plānu skatījumā. Darba pirmajā daļā tiks apskatīts, kā attīstījās un norisinājās valdības regulējumi valsts ekonomikā un kā tie ietekmēja valsts attīstību. Savukārt otrā daļa tiks veltīta mūsdienu Francijas ekonomikas apskatam un šodienas attīstības tendencēm.…