Šajā studiju priekšmetā izvēlējos tēmu “Pieaugušo izglītības iespējas Latvijā”.
Jaunais gadsimts iesākas ar pārmaiņām. Tās skar praktiski visas dzīves un darbības nozares. Palielinoties informācijas apjomam pieaug arī apgūstamo mācību priekšmetu saturs. Aug prasības izglītības kvalitātē, pastiprinās mācību iestāžu savstarpējā konkurence. Pārmaiņu rezultātā rodas jaunas vajadzības un tendences. Dinamiskie attīstības procesi ietekmē nepārtrauktās izglītības, profesionālās pilnveides un sociālās mobilitātes vajadzību, tātad arī pieaugušo izglītību.
Arī man šī ir aktuāla problēma, jo arī pati esmu saskārusies ar pamatprasmju apguvi un tālākizglītību. Izglītība vienmēr ir ietekmējusi sabiedrības tālāko attīstību, tādēļ mūsdienās izglītības loma pastiprinās, tiek izvirzītas augstākas prasības, tas, kas derēja desmit gadus atpakaļ, šodien vairs neder, jo ir prasības ir mainījušās darba tirgū, ir citas profesijas , kuras ir vairāk pieprasītās nekā agrāk, un tas visvairāk skar pieaugušos.
Latvijā pieaugušo izglītība ietver:
tālākizglītību profesijā (profesionālo pilnveidi, kvalifikācijas celšanu);
pamatprasmju apguvi;
interešu izglītību;
pārkvalifikāciju (jaunu prasmju un profesijas apguvi).
Tā kā Latvija gatavojas iestāties Eiropas Savienībā, tad arī mūsu valstī tiek uzstādītas tās prasības, kuras aktuālas ir bijušas vienmēr Eiropas Savienības valstīs. Šajās prasībās kā viena no nozīmīgākajām ir pieaugušo izglītība mūža garumā. Tāpēc Latvijā ir parādījies jēdziens – “Mūžizglītība”. Mūžizglītība ir harmonijā ar mūsdienu sabiedrības vajadzībām. Izglītība visa mūža garumā balstās uz četriem pīlāriem:
mācīšanās zināt;
mācīšanās darīt;
mācīšanās dzīvot kopā;
mācīšanās būt.…