„Teātris ir tā vieta, kur notiek emocionālā katarse, kur notiek identificēšanās ar varoņiem un kur starp rindām, aiz grima un aiz rampas ugunīm var pateikt daudz ko tādu, ko vai nu cenzūra aizliedz, vai ko vispār ikdienā ir grūti pateikt tiešos vārdos un vienkāršā prozā.”(Vaira Vīķe Freiberga)
Katrs reiz ir bijis uz izglītojošu pasākumu, un viens no iecienītākajiem kultūras pasākumiem ir teātris. Teātrī mēs varam iemācīties daudzas jaunas lietas, izjūtas, emocijas, tai pašā laikā relaksējoties un pavadot brīvo laiku izglītojošā pasākumā. Teātris ir un dzīvos vēl ilgi, kļūstot aizvien populārāks. Tādēļ šis pētījums ir saistīts ar, manuprāt, mūsdienās ļoti aktuālu tēmu, kas varētu izpētīt teātra apmeklējumus Rīgas jauniešu vidū vecumā no 16 līdz 25 gadiem.
Pētījums tika veikts Rīgā(Centra rajonā). To izveidoja, lai noskaidrotu, vai jaunieši ir ieinteresēti apmeklēt teātra izrādes un no kādiem apstākļiem tas galvenokārt ir atkarīgs. Veicot pētījumu, tika meklētas atbildes uz šādiem svarīgākajiem pētījuma jautājumiem:
Kas ietekmē teātru apmeklējumus?
Kāds žanrs jauniešiem labāk patīk?Metode.
Pētījumā piedalījās Rīgas iedzīvotāji ,precīzāk, Rīgas 3.vidusskolas 12.b.klases skolnieki, Rīgas Sporta skolas audzēkņi, un pieaugušie vecumā no 20-25 gadiem - kas gadījās anketēšanu vietās. Dalībnieki tika aptaujāti ar anketas palīdzību pēc Klāsteru jeb ligzdu izlases veida, jo tika aptaujāti pēc apakškopām(piem. 12.b), tika izmantota arī vienkāršā jeb īsti nejaušā izlase(ņemot pieaugušos, kas atradās anketēšanu vietās). Iesākumā tika izstrādāti jautājumi, kuri varētu sniegt atbildes uz attiecīgo pētījuma problēmu. Tika veikta kontrolaptauja, kurā jaunieši atbildēja uz 10 pārbaudes anketām. Tā kā visiem aptaujātājiem bija skaidri jautājumi un aptaujas pētījuma mērķis, kontrolanketas nevajadzēja izmainīt. Vēlāk personīgi tika izdalītas vēl 40 anketas jauniešiem, pēc kurām arī tika analizēti arī galējošie rezultāti.
Aptaujā piedalījās gan vīrieši, gan sievietes vecumā no 16-25 gadiem. Kopā tika aptaujāti 51 iedzīvotājs. Diezgan precīzus datus tas mums nespēj sniegt, bet nelielu ieskatu par jauniešu uztveri mēs varam no anketām gūt. …