Pētījumā tika izmantota anketēšanas metode, izmantojot kvantitatīvo pētīšanas metodi.
Kvantitatīvās metodes izmanto, lai iegūtu skaitlisku informāciju par kāda produkta, pakalpojuma, viedokļa, procesu, parādību izplatību sabiedrībā kopumā vai konkrētā mērķa grupā, lai iegūtu kvantitatīvos datus, kas raksturotu ar kvalitatīvo metožu palīdzību konstatēto parādību izplatību sabiedrībā vai mērķa grupā.
Autore izveidoja CAWI (Computer Assisted Web Interviews) – datorizētās intervijas anketu, kas izmantojas netiešās intervijas veikšanai.
CAWI - ir viena no mūsdienīgākajām pētnieciskajām metodēm, kura paredzēta Interneta lietotāju mērķa grupas aptaujām. Respondenti aptaujām tiek atlasīti no dažādām datu bāzēm, reitingiem, topiem, vai tiek piesaistīti dalībai pētījumā ar reklāmas banneru vai citu interaktīvo līdzekļu palīdzību.(1)
Pētījuma mērķgrupa
Kā mērķgrupa tika izvēlēti Latvijas TOP 110 portālu darbinieki, kas ir tieši saistīti ar reklāmas jautājumu risināšanu un nodarbojās ar to ikdienas darbā.
Pētījuma mērķis
Šī aptauja tika izveidota, lai gūtu informāciju par reklāmas Internetā popularitāti un izzinātu portālu darbinieku viedokli par reklāmas Internetā attīstības problēmām un perspektīvām, problēmām un attīstības tendencēm Latvijā mūsdienās.
Pētījuma uzdevumi
1.Sameklēt informāciju par Latvijas populārāko portālu topu.
2.Noskaidrot reklāmas Internetā veidus un apmaksas sistēmas, kuras piedāvā Topa ievietotie portāli.
3.Izpētīt piedāvāto reklāmas veidu popularitāti no portālu darbinieku viedokļa.
4.Apkopot portālu darbinieku uzskatus un padomes par reklāmas Internetā problēmām un attīstības tendencēm Latvijā.…