3. SECINĀJUMI
Vietās, kur ir vairāk transporta līdzekļi notiek arī vairāk ceļu satiksmes negadījumi.
Centrālās tendences rādītāji: Veicot centrālās tendences aprēķinus, sanāca, ka vidējie ir ļoti lieli – transporta līdzekļi vidēji ir 10873,5593 un negadījumi ir 151,1610. Taču skatoties pēc standartkļūdām nobīdei un liekumam, kā arī tam, ka standartnovirze vairākas reizes pārsniedz vidējo aritmētisko, secināju, ka šīs vidējās vērtības neraksturo Latvijas vidējos rādītājus. To ietekmē tas, ka Rīgā ievērojami vairāk ir gan reģistrēto transporta līdzekļu, gan notikušo ceļu satiksmes negadījumu kā citviet Latvijā.
Kopā Latvijā 2010.gadā atradās reģistrā 1283080 transporta līdzekļi, kā arī šajā gadā tika reģistrēti 17837 ceļu satiksmes negadījumi.
Biežuma tabula: Diezgan pozitīvi ir vērtējams tas, ka tikai 5 no 118 Latvijas reģioniem ir vairāk negadījumu par 400 (vienā pat vairāk par 1000), pamatā Latvijas reģioni iedalās intervālos no 6 līdz 150, kas arī nav nemaz tik maz, jo pie esošā transporta līdzekļa daudzuma, manuprāt, tas arī ir daudz. Tikai vienā vietā ir mazāk negadījumu par 2, kas nav diez ko pozitīvi, jo šeit būtu vēlamāks lielāks skaits vietu.
Pamatā Latvijā pa reģioniem reģistrēto transporta līdzekļu skaits ietilpst inrevālos starp 3000 līdz 25000 transporta līdzekļu. Tikai vienā vietā ir zem 1000, kā arī tikai vienā vietā virs 45000 transporta līdzekļu.
Histogrammas: Tā kā varbūtību līknes negadījumu un transporta līdzekļu skaitam ir izteikti pozitīvi nobīdītas, tad var secināt, ka daudzās vietās ir maz negadījumu un arī salīdzinoši mazāk transporta līdzekļu, to pierāda arī tas, ka histogrammās, kurās ir veidoti loģiskie intervāli, maz ir vietu, kur ir daudz negadījumi un daudz transporta līdzekļi.
Chi tests: Veicot šo testu secināju, ka ceļu satiksmes negadījumi un transporta līdzekļi ir savā starpā saistīti.
Korelācija: Veicot korelāciju, pārliecinājos, ka saistība starp ceļu satiksmes negadījumiem un reģistrēto transporta līdzekļu skaitu ir ļoti liela.
…