Šobrīd populāra un noderīga zinātne, kas ir nepieciešama veiksmīgā tirdzniecībā ir merčendaizings. Tas ir pareizs preces izvietojums, lai psiholoģiski ietekmētu pircēju pirkt konkrēto produktu. Pareizi izvietojot produkciju pircējs labāk to pamanīs un pirks. Tādēļ ir interesanti izpētīt vai uzņēmumā Gutta tam tiek pievērsta uzmanība, un kā tas darbojas praksē, kā pircējs reaģē uz plauktos izvietotajiem produktiem un arī pēc kādiem kritērijiem viņš izvēlas sulu. Tādēļ tiek veikts pētījums, kura rezultātā tiks noskaidrots kā pircējs izvēlas sulu praktiski un pēc kādiem kritērijiem tas notiek.
Pētījuma mērķis.
Šī darba mērķis ir noskaidrot kritērijus, pēc kādiem sulas patērētājs izvēlas sulu un vai tās izvietojumam veikala plauktos ir ietekme uz patērētāju un potenciālo patērētāju.
Pētījuma metodes.
Vispirms tiek veikta novērošana veikalos. Tas notiek visbiežāk lielveikalos, bet arī daži mazie veikali salīdzinājumam ir iekļauti pētījumā. Divos no lielveikaliem tika izmantotas arī anonīmas anketas, kas sastādītas balstoties uz galvenajiem kritērijiem, kas var ietekmēt izvēli, pērkot sulu. Par respondentiem tiek izmantoti nejauši izvēlēti sulas pircēji, neatkarīgi no tā vai viņi pirka Guttas vai kādu citu sulu. Respondentiem tiek uzdoti anketas jautājumi un intervētājs aizpilda anketu uz vietas. Pēc respondentu aptaujāšanas iegūtie rezultāti tiek apkopoti, analizēti un izdarīti secinājumi par galvenajiem kritērijiem, izvēloties sulu. …