Mūsdienās bioloģisko lauksaimniecību pieņemts uzskatīt par kaut ko modernu vai avangardisku, bet parasto (ķīmisko) – par tradicionālu. Tomēr, ja aizdomājamies, šīm «tradīcijām» ir visai īsas un mazattīstītas saknītes, jo tradicionāli cilvēki gadu tūkstošiem ir audzējuši pārtiku bez ķimikāliju lietošanas. Pētot vides piesārņojuma ietekmi uz mūsu veselību, kā arī ekosistēmu stāvokli, arvien vairāk pierādījumu apliecina vecās Hruščova laika idejas par «visas zemes ķimizāciju» absurdumu un kaitīgumu. Taču to atzīt nav izdevīgi ne mūsdienu ķimikāliju ražotājiem, ne izplatītājiem, ne pārtikas produktu lieltirgotājiem, ne arī valdībām... Tomēr mums paliek brīvība pašiem izvēlēties to labāko un tādējādi atbalstīt Latvijas bioloģiskos zemniekus, tīras upes, bagātīgu dabu, savu un savu bērnu veselību.
1. Bioloģiskā pretinde
Ķīmiskās vielas ir viens no pamatelementiem mūsdienu lauksaimniekošanā. Taču bioloģiskā lauksaimniecība ir dzīvotspējīga alternatīva. Lai saražotu pārtikas produktus bez paļaušanās uz ķīmiskajām vielām, bioloģiskā lauksaimniecība strādā kopā ar dabu.
Bioloģisks – tas ir veids, kādā lauksaimniecības produkti ir audzēti un apstrādāti. Šie produkti nāk no ekoloģiskas sistēmas, kuras pamatā ir veselīga un bagāta augsne, kas pati spēj pretoties kaitēkļiem un slimībām. Bioloģiskā lauksaimniecība aizliedz toksisku un noturīgu ķīmisku vielu izmantošanu.…