SECINĀJUMI
1. Latvijā personvārdu došanas motīvi ir maz pētīts lauks pretstatā ārzemēm, kur šai tēmai veltītas plašas monogrāfijas un pētījumi. Socioonomastika aktualizējusies tikai pēdējā desmitgadē un, ņemot vērā, ka Latvijā valodnieku skaits ir krietni mazāks kā ārzemēs, daudz kas vēl nav izpētīts.
2. Galvenais personvārda došanas motīvs DACVĢ 7.-9. klašu skolēnu vidū ir vārda labskanīgums, kas atzīmēts 31 reizi jeb 18, 67% gadījumu . Tam seko motīvs, lai vārds ir rets, oriģināls un neatkārtotos, kas atzīmēts 17 reizes jeb 10,24% gadījumu. Trešais svarīgākais motīvs – lai vārds ir latvisks, šis motīvs atzīmēts 14 reižu jeb 8,43% gadījumu. Bieži tika izvēlēts arī atbilžu variants “cits variants”. Tas atzīmēts 20 reizes jeb 12,04% gadījumu. Ārzemēs aktuāli citi motīvi – mode, asociācijas ar sociālo slāni, vārda īsums un saskaņojums ar uzvārdu, taču viens no galvenajiem motīviem tāpat kā Latvijā ir arī vārda labskanīgums.
3. Populārākie personvārdi DACVĢ 7.-9. klašu skolēnu vidū ir meiteņu vārdi - Linda, Elīna, Gerda, Laine, Luīze, Santa, Sintija un zēnu vārdi - Jānis, Dāvis, Reinis, Artūrs, Emīls, Kristaps, Oskars, Toms.
4. DACVĢ iecienītāko personvārdu sarakstā nav neviena latviskas cilmes meiteņu vai zēnu personvārda. Dominē ģermāniskās, latīniskas, grieķiskas cilmes vārdi.
…