Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:841197
 
Vērtējums:
Publicēts: 19.05.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Gan temperamentu, gan personību raksturo noteikta uzvedības stila pastāvība, bet personība atšķiras ar to, ka ietver tādus raksturlielumus kā attieksme, domāšanas veids, motivācijas faktori un vienkāršas dispozīcijas izpausmes. Arī personības iezīmes veido vide. Temperamenta raksturlielumi var ietekmēt perosnības stilu.
Perosnības traucējumi ir dziļi iesakņojies neadaptīvas uzvedības stils, kas ir manifestājies kopš pusaudžu perioda un veido personisko distresu vai sociālos traucējumus. Izšķir arī personības iezīmju akcentāciju, kas ir mazāk izteikta un parasti nenoved pie sociālas dezadaptācijas. Atrastas dažāda veida saiknes starp personbas traucējumiem un psihiskiem sindromiem.
Apzīmējums „raksturs” vai „personība” izsaka stingri organizētu pārdzīvojumu un uzvedības modeli, kas ir tipisks kādas personas izturēšanās veidam gan pret apkārtējo pasauli, gan pret sevi pašu. Sākotne atsevišķam cilvēka perosnības profilam meklējama iedzimtības ceļā iemantotu un citu bioloģiski nosacītu elementu sintēzē ar pirmo dzīvības gadu nozīmīgām izjūtām un pieredzi.
Personība attīstās, piemērojoties un mijiedarbojoties bērna iekšējiem priekšnoteikumiem ar viņa pieredzi ārējā vidē, ko veido vecāki un dažādi citi apstākļi. Iepriekšējā priekšstatu sistēma, ko bērns attīsta, kļūst par šīs piemērošanās izpausmi. Ja piemērošanās bijusi smaga, iekšējā pasaulē ir daudz baiļu un trauksmes. Personību tad veido no stratēģijas, kā izturēties safantazētās nākotnes briesmās. Attiecības iezīmējas ar aizdomām un skaudību. Tas var nozīmēt, ka personības attīstība pa daļai tiek bremzēta. Personība tagad tiek izmantota vairāk tādēļ, lai veidotu aizsardzību pret apkārtējo pasauli, nevis nonāktu sadarbībāa r to. Nostāja uz ārpusi var būt augstākā mērā pielāgojusies vai noraidoša. Tā var svārstīties starp pieķērīgu tuvību un norobežotu tuvību un norobežotu distanci. Minēto stāvokli dēvē par personības traucējumiem. To galvenā pazīme – nav pielāgošanās spēju. Tas nozīmē to, ka personības apbruņojums vairs nepilda funkciju būt par iespējami pareizu apkārtējās pasaules prasību nolasītāju, kā arī to, ka paša vēlmes un gaidas ir augstākā mērā neapmierinātu vajadzību un negatīvas agrīnās bernības pieredzes iezīmētas.
Dažādos pētījumos ir konstatēts, ka no 6% - 10% iedzīvotāju ir vērojami personības traucējumi klīniskā nozīmē.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties