Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:128919
 
Vērtējums:
Publicēts: 01.04.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Cilvēks piedzimst ne tikai kā bioloģiska, bet arī kā sociāla būtne, jo mācīšanās un audzināšana var notikt tikai sabiedrībā. No tā kā cilvēks jutīsies citu cilvēku sabiedrībā, kā spēs izmantot tās iespējas, ko dod kontakti ar citiem, būs atkarīgs gan viņa emocionālais stāvoklis, gan intelektuālā attīstība, gan personības atspoguļojums viņa pašapziņā. Pašvērtējums, pašcieņa un pretenziju līmenis ir tie personības rādītāji, kuri visvairāk ietekmē komunitīvās un sadarbības spējas. Ja cilvēka pašvērtējums, kas ir izziņas darbības rezultāts, ir neadekvāts, tad viņš izvairīsies no kontaktiem ar citiem cilvēkiem. Un pēc būtības ir vienalga, vai pašvērtējums ir paaugstināts vai pazemināts, jo saskarsme ar citiem cilvēkiem veidosies neproduktīva abos gadījumos.
Ja pašvērtējums ir prāta darbības rezultāts, sava ideālā “es”'un reālā “es” vērtējums, tad pašcieņa ir emocionālā attieksme pašam pret sevi. Skolotāji un vecāki bieži sūdzas par to, ka skolēni , īpaši pusaudži, neprot cienīt citus cilvēkus. Pašcieņu nevar iemācīt, to var ieaudzināt ar personīgo paraugu. Tātad tikai tādi vecāki un skolotāji spēs veicināt pašcieņas attīstību bērnos un skolēnos, kuri paši būs apveltīti ar spēju cienīt sevi, tātad arī citus. Pie kam ir grūti cienīt to, ko nepazīsti, bērniem ir ļoti daudz jāmācās, lai varētu veidot cieņpilnu attieksmi pret sevi un citiem. Skolotājam un vecākiem ir jāmāk un jāprot sevi ieraudzīt ar bērna acīm un tikai tad izvirzīt prasības pēc cieņas un mīlestības. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1240744
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties