-
Personības Latvijas televīzijas vēsturē
Nr. | Sadaļas nosaukums | Lpp. |
IEVADS | 3 | |
1. | Pirssākumi | 4 |
2. | Iemīļotākie televīzijas diktori | 5 |
3. | Populāri raidījumi un to vadītāji | 6 |
SECINĀJUMI | 9 |
SECINĀJUMI
Televīzijai un cilvēkiem kas tajā ir redzami, kopš tās pašiem pirmsākumiem vienmēr ir bijusi un būs milzīga loma sabiedrības dzīvē. Kā medijs televīzija ir pats spēcīgākais pārējo mediju vidū. Ar to salīdzinoši viegli un ātri var apziņot neiedomājami lielas cilvēku masas. Ar televīzijas iespējām viegli var panākt klātesamības efektu, var spēlēties ar cilvēka jūtām, psihi un zemapziņu. Tas ir perfekts sabiedriskās domas vadīšanas līdzeklis.
Latvijā televīzija aizsākās piecdesmitajos gados, mazliet vēlāk nekā citur Eiropā, taču tas bija ļoti progresīvs solis uz augšu tik mazai valstiņai kā Latvija, kas kaut arī bija varenās PSRS sastāvā, tomēr vairāk vai mazāk televīziju ieviesa pati saviem spēkiem. Par televīzijas ieviešanu Latvijā tik agri būtu jāpasakās toreizējajam Sakaru ministram Aleksandram Aleksandrovam, jo tieši pēc viņa iniciatīvas uz Latviju tika atvests pirmais televīzijas raidītājs. Taču, protams viņš nav vienīgais cilvēks, kas palīdzēja īstenot domu par Latvijas televīziju. Taču parasti cilvēki visvairāk atceras un uz viņiem vislielāko iespaidu atstāj tieši televīzijā redzamās personas, nevis tie „darba rūķi”, kas stāv aizkadrā.
Runājot par spēcīgām personībām Latvijas televīzijas vēsturē, kā vissvarīgāko es atļaušos minēt Valdi Čukuru, kas bija pirmais „Panorāma” diktors un kopumā televīzijā nostrādāja vairāk kā 30 gadus. Tā teikt, gandrīz visu savu mūžu. Sava ieguldījuma televīzijas attīstībā V.Čukurs var arī attiecināt uz jauno žurnālistu, redaktoru un diktoru skološanu, jo tieši viņš, ar saviem līdzgaitniekiem bija televīzijas pionieris no kuriem bija jāmācās.
Kā vispopulārāko raidījumu visā Latvijas televīzijas pastāvēšanas laikā , ko gandrīz neviens un nekad nepalaida garām, nosaukšu raidījumu „Labvakar!”. Protams, raidījums pats par sevi nebūtu bijis tik populārs un mīlēts, kā ja Jāņa Šipkēvica, Ojāra Rubeņa un Edvīna Inkēna vietā būtu bijuši citi vadītāji. Tieši šie trīs jaunie žurnālisti uzdrīkstējās runāt par lietām, kādas tās bija patiesībā, atklājot sabiedrībā tik ļoti sasāpējušas lietas politiskajā sfērā. Taču pats pirmais, kas uzdrīkstējās runāt par padomju varas okupāciju Latvijā bija Mavriks Vulfsons, un ar šo rīcību iegūstot plašu sabiedrības sabiedrības atbalstu.
…
Referāts studiju priekšmetā „Komunikācijas vēsture” Personības Latvijas televīzijas vēsturē Pateicoties latviešu milzīgajam entuziasmam un uzņēmībai, 1954. gadā Latvijā pirmajā no Baltijas valstīm tika izveidota sava televīzija, Igaunijā tas notika 1955. Gadā, bet Lietuvā – 1957. gadā. Līdz tam Padomju Savienības teritorijā televīzija bija vēl tikai Maskavā, Ļeņingradā un Kijevā. Taču pirmie televīzijas demonstrējumi Latvijā ved vēl tālākā pagātnē, 1937. gadā, Latvijas Radio biedrības telpās notika pirmie publiskie televīzijas demonstrējumi Rīgā, tiesa gan pārraidītas attēls bija nieka serkociņkārbas lielumā. Viss aizsākās 1951. gada sākumā, kad pēc toreizējā sakaru ministra iniciatīvas no Maskavas TV centra uz Rīgu tika atvests, Maskavai nevajadzīgs TV raidītājs. Nevajadzīgs tādēļ, ka tas nebija darba kārtībā. Raidītāju bija nepieciešams pilnībā pārkonstruēt, mainot tā dzesēšanas darbību no ūdens uz gaisu. Pēc raidītāja saņemšanas, toreizējā Latvijas valdība lūdza PSRS Sakaru ministriju veikt tā pārbūvi, taču šis lūgums tika noraidīts. Tad tika nolemts, ka raidītāja pārbūve būs vien jāveic pašu spēkiem, šis uzdevums tika uzticēts Republikāniskā radio centra Ulbrokas radio stacijas inženierim Georgam Lurie. Darba vajadzībām tika savākta zinošu inženieru un tehniķu grupa, kas nepilnu divu gadu laikā paveica raidītāja pārbūvi. Pirmo televīzijas pārraidi Latvijā varēja redzēt vienīgie 20 televizoru īpašnieki, taču tas bija pamatīgs solis uz priekšu.
- Latvijas komunikācijas vēsture
- Latvijas naudas vēsture
- Personības Latvijas televīzijas vēsturē
-
Tu vari jebkuru darbu ātri pievienot savu vēlmju sarakstam. Forši!Latvijas komunikācijas vēsture
Referāts augstskolai6
-
Latvijas naudas vēsture
Referāts augstskolai30
-
Latvijas valstiskuma pirmie gadi, 1918.-1922.g.: iekšpolitiskās un ārpolitiskās problēmas
Referāts augstskolai4
Novērtēts! -
Latvijas Republikas parlamentārisma periods 1920.–1934.gads
Referāts augstskolai3
Novērtēts! -
Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta analīze
Referāts augstskolai10