Es izvēlējos analizēt savas māsīcas personības attīstību. Uzskatu, ka man analizēt savu māsīcu būtu vieglāk, jo varu konsultēties gan ar viņas vecākiem, gan krustvecākiem, kuri man daudz vairāk var pastāstīt par māsīcu, viņas pirmajiem dzīves gadiem nekā es pati spēju atcerēties.
Mana māsīca ir jaunāka par mani, pašlaik viņa ir 17 gadus veca, mācās 12.klasē.
Sākumā vēlos pastāstīt arī to, kā es ieguvu informāciju par savu māsīcu. Pirmkārt, man vecākiem nācās izskaidrot visas analīzes struktūru un to, ko katra attīstības sfēra (kognitīvā sfēra, afektīvā sfēra, motivācijas sfēra, “es” koncepcijas īpatnības un uzvedības sfēra) nozīmē, ietver sevī. Otrkārt, vecākiem arī izstāstīju G. Kraiga personības attīstības sfēru būtību, izmantojot piemērus, lai vecākiem un krustvecākiem būtu vieglāk atcerēties vairāk faktu, notikumu par manu māsīcu.
Vecākiem stāstot manas māsīcas personības attīstības posmus jutu, ka viņi par savu pirmo bērnu (manu māsīcu) atceras daudz vairāk dažādu notikumu nekā par savu jaunāko bērnu (ir 1,5 gadus jaunāks dēls). Vecāki to skaidroja ar to, ka mana māsīca viņiem esot bijis pirmais bērns, tāpēc pat katram sīkumam pievērsuši lielu uzmanību, bet kad piedzimis otrais bērns, tad jau viss licies pašsaprotami un ikdienišķi.
Savā analīzē balstīšos uz G. Kraiga izdalītajiem personības vecumposmiem un attīstības sfērām.…