Secinājumi
Cilvēkiem ir dabiska vēlme pēc pārmaiņām. Tiem mainās dzīves uzskati, dzīves apstākļu, vēr’tības un galu galā motivācija. Tas viss rada nepieciešamību jau esošās, it kā stabilās darba vietas aizpildīt no jauna. Personāla nepieciešamība tiek izvirzīta vispirms jau attiecīgās nodaļas ietvaros, un tikai tad līdz ar jaunu nodaļu, struktūrvienību vai pakalpojumu izveidošanu.Personāl aplānošana ir process, kurā tiek formulēts, kas tieši būs nepieciešams, kādu uzdevumu veikšanai, kādas kvalifikācijas, kādam laika periodam, galu galā ar kādām cilvēciskajām kvalitātēm jābūt vēlamajam darbiniekam.
Personāla plānošana ir process, kurā pakāpeniski, secīgi, mērķtiecīgi un efektīvi tiek plānots nepieciešamais darbinieku kopums. Tas ietver vairākus uzdevumus, kuri jāveic personāla plānošanas procesā.
Lai gan personāla plānošanas uzdevumi dažādām organizācijām ir līdzīgi, tomēr sasniedzamie mērķi ir dažādi, ņemot vērā katras organizācijas darbības specifiku.
Valsts policijā personāla plānošanas uzdevumus veic Personāla vadības birojs, kurš sastāv no vairākām nodaļām, kuru kompetences ir sadalītas.
Valsts policijas personāla plānošana ir specifiska, jo plānošanas procesā jāņem vērā dažādi ierobežojumi un atsevišķas prasības, kas normatīvajos aktos noteiktas attiecībā uz Valsts policijas amatpersonām.
Personāla plānošana Valsts policijā ir sarežģīta, jo Valsts policija pilda plašu funkciju loku. Ir jānosaka prasības gan visam Valsts policijas personālam, gan atsevišķi katrai struktūrvienībai, kā arī struktūrvienībā katrai amatpersonai.
Personāla plānošanas uzdevumu efektīvai izpildei ir neatņemama loma organizācijas optimālas darbības nodrošināšanā.
…