„Mūsdienās katrs uzņēmums domā par iespēju pelnīt, par iespēju palielināt vai arī noturēt savu tirgus daļu. Ikviena uzņēmuma produktīvai darbībai ir nepieciešami materiāli, mašīnas, kapitāls un personāls. Jāatzīst, ka mūsdienās visas pūles tiek veltītas materiālu, mašīnu, kapitāla plānošanai, utt., bet personāls tiek ņemts kāds pagadās”.
Kā pastāvīgs zinātnes un mācību virziens, personāla vadīšana ir salīdzinoši jauna disciplīna, kas parādījās menedžmenta ietvaros. Personāla vadīšanas veidošanā un attīstībā piedalās dažādas sabiedriskās zinātnēs – ekonomika, tiesības, sociālā psiholoģija, socioloģija. To savstarpējo pūļu rezultātā veidojas un pilnveidojas visdažādākās personāla vadīšanas tehnoloģijas.
Tāpēc mūsu referāta mērķis ir Jūs iepazīstināt ar personāla svarīgākajiem jautājumiem, kā tad īsti jāatlasa darbspējīgs, kvalificēts personāls un citi svarīgi jautājumi.
Referāta sākumā mēs Jūs iepazīstināsim ar dažām ražošanas organizācijas teorijām, kuras tiek izmantotas arī mūsdienās. Bet tā kā mūsu tēma skan – Personāla menedžments – tad darbā tiks iekļauts arī personālmenedžmenta jēdziens tā būtība.
Personālmenedžments – uzņēmuma kopējā menedžmenta sistēmas un procesu neatņemama daļa. Personālmenedžmenta būtība ir orientēta uz personāla potenciāla iespējamo paaugstināšanu, lai nodrošinātu uzņēmuma nākotnes mērķu sasniegšanu.
Personālmenedžments sākas ar stratēģisko plānu, kas nosaka uzdevumus visam uzņēmumam un tātad arī tā personībām. Personālplānošani ir vairāki būtiski etapi un katrs no tiem ietver specifiskus uzdevumus. Arī šie etapi tiks apskatīti un izskaidroti šajā darbā.…