1. Mācību vajadzību rašanās iemesli
Mācību vajadzības, kas rodas vides pārmaiņu dēļ
Pasaulē norisinās nepārtrauktas pārmaiņas, kas ietekmē gan vidi, gan arī pašus uzņēmumus. Darbiniekiem ir jāprot piemēroties šīm pārmaiņām. Mācības sniedz darbiniekiem nepieciešamos papildu resursus, lai viņi spētu tikt galā ar šīm pārmaiņām.
Mācību vajadzības personāla maiņas gadījumā
Skolu beidzējiem, kas tikko sākuši darba gaitas, ir jāiegūst jaunas zināšanas par darba vidi, jāizprot sadarbības un atbildības līmeņi.
Augstskolu absolventi amata pienākumus apgūst ātrāk nekā skolu beidzēji, tomēr viņiem tik un tā ir nepieciešama ievadīšana amatā.
Jaunajiem darbiniekiem, kas jau ieguvuši darba pieredzi citā darbavietā, ir nepieciešamās zināšanas par darba vidi, taču viņiem jāveido attiecības ar jauniem kolēģiem un jāapgūst jauni amata pienākumi.
Mācību vajadzības iekšējai personāla kustībai, rotācijai un karjeras attīstībai
Darbiniekiem, kas mainījuši amatu viena uzņēmuma ietvaros, kā arī tiem, kas atgriežas pēc ilgstošas prombūtnes, nepieciešams laiks, lai aklimatizētos jaunajā situācijā.
Mācību vajadzības gadījumos, kad darbinieka reālais kompetences līmenis nesaskan ar vēlamo
Mācību vajadzības motivācijas paaugstināšanai
Parasti uzņēmuma vadība atbalsta darbinieku vēlmi mācīties un profesionāli pilnveidoties, lai uzlabotu viņu veikumu uzņēmuma labā.…