Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:593516
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 19.03.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    4
  PERSONĀLVADĪŠANA – TĀS VIETA UN LOMA LATVIJAS TAUTSAIMNIECĪBĀ    7
  MOTIVĀCIJA    11
  Cilvēki, kuri virzīti uz panākumiem    14
  Saskarsmes tipa cilvēki    15
  Uz varu orientēti cilvēki    16
  NOBEIGUMS    23
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    28
Darba fragmentsAizvērt

IEVADS

Personāla vadīšana palīdz labāk izprast un izvēleties darbiniekus, ņemot vērā viņu vēlmes un problēmas, spējas un potences, to lomu grupā un uzņēmumā kopumā. Personāla vadīšana palīdz kopā ar darbiniekiem atrast pareizo ceļu, pie kura uzņēmumam vajag stingri turēties.
Uzņēmums ir sociāla sistēma, kuras svarīgākais elements ir cilvēks. Cilvēks ir uzņēmuma radošais gars. Cilvēka radošā pieeja ir pamats uzņēmuma attīstībai.
Pareiza personāla vadīšana ir visu uzņēmumu aptverošs uzdevums. Vadītājs vada darbiniekus un ir atbildīgs par tiem. Bieži vien vadītājs nav iemācījies, kā to jādara. Viņš ienāk uzņēmumā kā inženieris un pirmām kārtām nodarbojas ar produkcijas ražošanu. Ja vīņs gūst panākumus, tad kļūst par grupas līderi, var būt pat par kāda uzņēmuma vadītāju. Grupu viņš vada pēc izjūtas. Tāda darbība izraisa smagas problēmas. Inženieris vairāk koncentrējas uz produkciju, iekārtām un procesiem. Tādējādi inženierim sveši paliek darbinieki ar to individuālajām spējām, izjūtām, motīviem un problēmām. Viņš ir mācījies plānot un rēķināt. Bet tagad viņam ir jārūpējas par tādām parādībām kā personu saskarsme, kooperācija, konflikti un daudzas citas gluži cilvēciskas problēmas.
Personāla vadīšanas uzdevums ir palīdzēt atrisināt šīs problēmas. Tas ir ļoti svarīgs uzdevums, jo tikai sekmīga personāla vadīšana var atklāt darbinieku potenciālu.
Eiropā 1962.gadā tika nodibināta Eiropas Personāla menedžmenta asociācija (EAPM). Dibinātājvalstis bija: Vācija, Anglija, Francija, Zviedrija un Šveice. Pašlaik tajā ir iesaistījusiesapmēram 25 valsts. EAPM piedalījās vispasaules apvienības dibināšanā, kas notika 1976. Gadā. Šo apvienību sauc par Personāla menedžmenta asociāciju vispasaules federāciju (World Federation of Personalmanagement Assiciations), kurā apvienojušās Eiropas, Āzijas, Dienvidamerikas un Āzijas Miera telpas reģionālās apvienības.
Kādi ir EAPM svarīgākie mērķi? EAPM Eiropā tiek uzskatīta par reprezentatīvu organizāciju, kas nodarbojas ar personāla problēmām un sakaru uzturēšanu ar valstīm, kas atrodas ārpus Eiropas. EAPM vēlas attīstīt profesionālās zināšanas par personāla problēmām rūpniecībā un tirdzniecībā, privātajā un sabiedriskajā pārvaldē. Svarīgi ir tas, EAPM vēlas atbalstīt tās valstis, kurās vēl nav izveidojušās šādas organizācijas.
Pēdējos gadu laikā daudzos Latvijas uzņēmumos ir izveidojušās personāla nodaļas, pieņemti darbā to vadītāji. Agrāk personālmenedžments ietvēra sevī tikai algu grāmatvedību un uzņēmuma vadības darbību. Līdz ar valsts reformām un uzņēmumu pārstrukturizāciju arvien svarīgāka kļūst darbinieku loma. Labi motivēti līdzstrādnieki ar savām idejām uz saprātīga darba līguma pamata ir uzņēmuma un visas saimnieciaskās attīstības galvenais dzinējspēks. Šī atziņa like saprast, cik svarīgi ir personālmenedžmenta jautājumi. Jaunie personāla vadītāji jautā: kā man izvēlēties vispiemērotākos darbiniekus? Kā viņus ievadīt jaunajos amatos? Kā noteikt viņu uzdevumus? Kurus darbiniekus jāatlaiž? Kuri darbinieki varētu sevi pilnveidot tālāk? Kā es varu sekmēt viņu tālāko attīstību? Kā es varu viņus stimulēt? Kā palielināt līzdstrādnieku atbildību par savu darbu un visu uzņēmumu? Kā noteikt viņiem pareizu darba algu? … Atbildes uz šiem jautājumiem var ļoti būtiski ietekmēt uzņēmuma tālāko attīstību.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1143275
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties