NOBEIGUMS
Visa darba autores atrastā informācija tiešā veidā konstatē, ka personāla motivācija ir viena no personāla vadības svarīgākajām funkcijām un, ka darba samaksa bija, ir un būs darbinieka galvenais motivējušais faktors.
Referāta autore darba gaitā veica šādus uzdevumus: pētīja un teorētiski analizēja personāla atalgojuma politikas pamatprincipus; izpētīja personāla atalgojuma sistēmas izveides mehānismus uzņēmumos; izanalizēja atalgojuma noteikšanas nosacījumus, efektivitātes parametrus un mērķus. Darba autores sastādītie uzdevumi palīdzēja kopumā izpētīt un iepazīties ar personāla atalgojuma politikas teorētiskajiem aspektiem.
Pirmajā nodaļā izpētot atalgojuma politiku kā vienu no motivācijas sistēmas sastāvdaļām darba autore konstatēja, ka pastāv divi atalgojuma veidi: monetārais atalgojums un nemonetārais atalgojums. Monetārais atalgojuma veids balstās uz materiāliem aspektiem, bet nemonetārais vairāk atbalsta nemateriālu atalgojuma veidu. Kā arī tika izskatīta atalgojuma sasaiste ar darba rezultātiem, kur ir skaidri redzams, ka pastāv ļoti daudz atalgojuma veidu, kuri ir atkarīgi no paveiktā darba rezultāta.
Otrajā nodaļā - personāla atalgojuma sistēmas izveides mehānisms uzņēmumos, referāta autore izcēla tādas apakšnodaļas kā atalgojuma sistēmas politikas izveide uzņēmumos, darba samaksas noteikšanas nosacījumi un atalgojuma sistēmas mērķi. Otrajā nodaļā ir skaidri redzams kā darba devējam uzņēmumā jāizveido tāda veida sistēma, kas palīdzētu darbiniekam strādāt, nevis ierobežotu un traucētu viņu, kā arī jārūpējas par cilvēkiem kā par uzņēmuma galveno vērtību un atbilstoši jānovērtē viņu paveiktais darbs; darba samaksas nosacījumus reglamentē Latvijas Republikas izstrādātais darba likums; un galvenais atalgojuma mērķis ir darba devējam skaidri saprast cik, kam un par ko tiek maksāts, lai darbinieki būtu motivēti, censtos pēc iespējas labāk veikt savu darbu, sasniegt noteiktos mērķus un tajā pašā laikā - lai tie saņemtu iekšēji taisnīgu, darba tirgum un organizācijas iespējām atbilstošu atalgojumu.
…