Secinājumi
1. Ņemot vērā, ka peritoneālā dialīze mūsdienās ir plaši izmantota procedūra, peritonīta inficēto cilvēku daudzums mūsdienās būtiski pieaug, ilgtermiņā ši komplikācija izraisa lielus finansiālus zaudējumus slimnīcām un pacientiem.
Palielinoties vispārīgām ķirurģiskām manipulācijām, risks iegūt šo infekciozo slimību pieaug
2. Laikus nediagnosticētas patoloģijas, kā kuņģa čūla, var būt kā pamatfaktors peritonīta parādīšanāi, tāpēc par jebkuru aizdomu ir laikus jāvēršas pie ārsta.
3. Peritonītu izraisa šķidruma noplūde no orgāniem, kas atrodas vēdera dobumā, iemesls bieži vien ir infekcija, išēmija, trauma, vai audzēja perforācija.
4. Simptomi ir atkarīgi no iekaisuma lokalizācijas un plašuma.
5. Diagnostikā ir pieejamas vairākas metodes, kā piemēram – asins aina, rentgenogramma vēdera rajonām, datortomogrāfs, kas palīdz lokalizēt sāpju rajonu, kā arī paracentāze ascīta gadījumā.
6. Ārstējot peritonītu ir svarīgi veikt ģeneralizētos pasākumus, rehidritāciju intravenozi, un pareizi elektrolītu distribūcija organismā.
7. Komplikācijas peritonītam ir dažādas, piemēram, šķidrums var spiest uz diafragmas kupoliem, kas radīs grūtības elpot. Var veicināt hipovolēmiju, kas radīs nieru mazspēju. Sepse arī var būt kā komplikācija, regulāri no pacienta ir jāievāc asins kultūra.
…