Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:907037
 
Vērtējums:
Publicēts: 07.04.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Patreizējā pensiju politika Latvijā    5
2.  Pensijas struktūra un to ietekmējošie faktori    9
2.1.  Pirmais pensiju līmenis    9
2.2.  Otrais pensiju līmenis    9
2.3.  Trešais pensiju līmenis    11
3.  Nodokļi no pensijas, to apjoms    12
4.  Salīdzinājums ar citu ES pensiju nodokļu sistēmu    15
4.1.  Eiropas Savienības pensiju sistēma    15
4.1.1.  Ungārija pensiju sistēma    16
4.1.2.  Dānijas pensiju sistēma    20
4.1.3.  Itālijas pensiju sistēma    22
4.1.4.  Igaunijas pensiju sistēma    24
  Secinājumi    26
  Priekšlikumi    27
  Bibliogrāfisko norāžu saraksts    28
Darba fragmentsAizvērt

Kopš 1996.gada Latvijā tiek īstenota pensiju reforma, kuras mērķis bija sadalīt vecumdienu materiālā nodrošinājuma risku starp valsti un fizisko personu, respektīvi, pārveidot pensiju sistēmu atbilstoši jaunajiem sociāli – ekonomiskajiem apstākļiem Latvijā. Pensiju sistēmas reforma balstās uz 1995. gadā izstrādāto „Pensiju sistēmas reformas koncepciju”, kas paredz Latvijā veidot triju līmeņu pensiju sistēmu. Pensiju reforma bija nepieciešama, jo Vecā sistēma neatbilda tirgus ekonomikas apstākļiem. Līdz tam pastāvošā pensiju sistēma neatbilda jaunajiem - tirgus ekonomikas principiem un līdz ar to vairs nespēja funkcionēt, kā arī cilvēki nebija ieinteresēti maksāt nodokļus, jo pensijas apmērs nebija atkarīgs no iemaksu apjoma (Pensiju lielums bija atkarīgs no darba stāža un nevis no veikto iemaksu apmēra. Lai strādājošais iegūtu tiesības uz pensiju, pietika ar to, ja darba devējs veica iemaksas atbilstoši valstī noteiktajai minimālajai algai.) un neizslēdzami Pensiju sistēmas reformas nepieciešamību noteica arī zemais pensionēšanās vecums un sabiedrības straujā novecošanās. Pastāvot šādai demogrāfiskai situācijai, nākotnē nepietiktu naudas līdzekļu pensiju izmaksai. Pateicoties Pensiju reformai pensiju sistēma mūsdienās ir veidota kā apdrošināšanas sistēma, kas balstās uz katra cilvēka paša ieinteresētību savu vecumdienu nodrošināšanā, respektīvi, katrs pats aktīvi iesaistās savas pensijas veidošanā maksājot nodokļus un izmantojot iespēju uzkrāt pensijas kapitālu atbilstoši saviem ienākumiem. Pensiju reformas mērķis ir veicināt katra strādājošā ieinteresētību un atbildību par savu materiālo nodrošinājumu vecumdienās. Pensiju sistēmas pamatprincips ir paaudžu solidaritāte – pašlaik strādājošie, maksājot sociālo nodokli, nodrošina šobrīd esošo pensionāru uzturēšanu .
Pirmais pensiju līmenis paredz pensijas izmaksu, atbilstoši veiktajām sociālajām iemaksām, taču pirmajā līmenī pensijas netiek uzkrātas, atšķirībā no otrā un trešā līmeņa, kur sociālās iemaksas tiek uzkrātas individuālos kontos un ieguldītas attiecīgi izvēlētos vērtspapīros, tādejādi pelnot noteiktus procentus.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties