Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:926352
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.09.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
Darba fragmentsAizvērt

1. Analītiskā daļa
1.1. Peļņas jēdziens un tās nozīme uzņēmējdarbībā
Peļņa ir viens no uzņēmuma darbības novērtējošiem rādītājiem. Uz peļņas rēķina tiek veikta uzņēmuma sociāli ekonomiskās attīstības finansēšana. Peļņa ir ne tikai uzņēmuma iekšējo saimniecisko vajadzību segšanas avots, bet arī galvenais iekšējo finanšu resursu veidošanas avots. Peļņa kā uzņēmuma darbības finansiālais rezultāts ir starpība starp ieņēmumu summu un kopējām izmaksām, t.i., resursu patēriņu vērtību. No vienas puses, peļņa ir atkarīga no pārdotās produkcijas apjoma un cenu līmeņa, bet no otras puses – peļņas apjoms ir atkarīgs no tā, cik lielā mērā produkcijas ražošanas pašizmaksas līmenis atbilst kopējo izmaksu līmenim uzņēmuma [ 4, 203. lpp.].
Peļņa nav tikai summa, kuru aprēķina kā apgrozījuma un izmaksu starpību, tā ir ekonomiska kategorija, kas atspoguļo uzņēmējdarbības būtību.
Peļņai ir lielā nozīme uzņēmējdarbība, jo tā ir uzņēmējdarbības efektivitātes mērs. Apskatot uzņēmējdarbību kā kapitāla aprites sistēmu, nedrīkst neatzīmēt, ka uzņēmējdarbības būtība ir līdzekļu izmantošana ar mērķi pēc noteikta laika iegūt papildu ienākumus peļņas veidā.
Uzņēmuma dzīvotspēju kopumā raksturo šī procesa nepārtrauktība, īpašnieku ekonomiskā stāvokļa uzlabošanās un iespējamā turpmākā līdzekļu ieguldīšana uzņēmuma attīstība un peļņas pavairošanai [4, 209.lpp.].
Peļņai ir lielā nozīme uzņēmējdarbībā. Tās gūšana ir viens no galvenajiem motivējošiem faktoriem uzņēmējdarbībā. Valstīs, kur ekonomikas pamatā ir tirgus attiecības, peļņas lielums parasti netiek ierobežots. Tāpēc tas arī ļauj uzņēmējiem brīvi rīkoties: attīstīties un pelnīt. Ja valstī uzņēmēji labi pelnīs, tas arī sekmēs valsts ekonomikas attīstību. Savukārt spēcīga valsts ekonomika dot iespēju uzsākt savu biznesu (kaut arī nelielu) ikkatram. Valsts ar politiku var gan ietekmēt peļņas lieluma gūšanu, gan ierobežot to.
Uzņēmuma lielā peļņa rada arī visas iespējas jauna kapitāla un investīciju ieplūšanai tirgū. Ja kādā uzņēmējdarbības sfērā tiek novērots salīdzinoši augsts peļņas līmenis, šajā sfērā sāk ieplūst investīcijas no nozarēm, kur peļņas līmenis dotajā brīdī ir zemāks un tās veicina attīstību.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties